76. Kuvansin halkijuoksu 25.4.2024

 

 

Kilpasarja/M

                                                
Sija 1        Antin talli Mikkeli - Aika 5.42   
Juoksujärjestys:
Veikko Korpikallio
Antti Puustinen
Eden Kotilainen
Tuomas Karhunen
Lauri Alm
Eetu Valtola

Sija 2        Mikkelin Kilpa-Veikot - Aika 7.09              
Juoksujärjestys:
Vinski Räihä
Jooa Kantanen
Leo Ryhänen
Lenni Kastevaara
Aapo Siiskonen
Vilho Kunttu

                                                                

Kilpasarja/N                                            

Sija 1        Mikkelin Kilpa-Veikot - Aika 7.21                              
Juoksujärjestys:
Janna Turunen
Jenni Taskinen
Sari Vanhanen
Liisa Romo
Laura Suutarinen
Siiri Maaranen

 

Erikoisseurat /Naiset

Sija 1        TDT Triathlon Club - Aika 7.43 
Juoksujärjestys:
Sandra Iskari
Hanna Pyymäki
Karoliina Welin
Sari Koistinen
Saana Mustaniemi
Heidi Mustonen

 

Erikoisseurat N ja M-seka  
 

Sija 1        Waltterin koulu - Aika 6.45      
Juoksujärjestys:
Joonatan Pöllänen
Veera Kärtevä
Mika Sarkkinen
Helena Hahtala
Otto Parkkonen
Juha Hytönen


Sija 2        Antin talli Mikkeli - Aika 7.03   
Antti Nisonen
Henri Hurri
Neela Ombati
Emma Savolainen
Ella Neuvonen
Sami Kunttu

 

Sija 3        Jou Jukola - Aika 7.10
Lenni Natunen
Aleksi Ikonen
Väinö Kuronen
Veera Kortelainen
Nea Tuomainen
Veera Sihvonen

Sija 4        Raippa Team Mikkeli - Aika 7.25
Jari Kinnunen
Veikko Myyryläinen
Minna Hyvärinen
Eero Karhula
Salla Riikonen
Mikke Paajanen


MINIVIESTI / Tytöt                 

Sija  1       Mikkelin Kilpa-Veikot 1 - Aika 3.17
Juoksujärjestys:
Saimi Kukkamo
Emilia Ellonen
Emma Savolainen
Liisa Romo

Sija 2        Varkauden Kenttä-Veikot 2 - Aika 3.20
Seela Pesonen
Jade Mustonen
Alisa Sutinen
Nea Mustonen

Sija 3        Varkauden Kenttä-Veikot 1 - Aika 3.20
Minea Tiitinen
Helmi Tiitinen
Paula Niskanen
Emma Reinikainen

Sija 4        TDT Triathlon Club 1 - Aika 3.29
Fanny Jokela
Vilja Tunnila
Helen Widgren
Sandra Iskari

Sija 5        Mikkelin Kilpa-Veikot 2 ­- Aika 3.31
Amelia Ellonen
Vieno Kukkamo
Ella Neuvonen
Janna Turunen

Sija 6        Kuvansin Kuohu - Aika 3.36
Nella Kuutsa
Maisa Lepistö
Minea Lepistö
Inga Ikonen

Sija 7        JoU Tammenterho - Aika 3.37
Valma Natunen
Enni Ikonen
Aava Kärkkäinen
Senni Räsänen

Sija 8        TDT Triathlon Club 2 - Aika 3.43
Maria Utriainen
Elisa Kainulainen
Tyyne Kärki
Netta Turunen

Sija 9        JoU Nopeet - Aika 3.51
Inkeri Leväinen
Silja Natunen
Heta Räisänen
Elli-Ilona Kuusikko

Sija 10      Mikkelin Kilpa-Veikot 3 - Aika 3.52
Olivia Ellonen
Aada Niemelä
Kielo Lauhakari
Alexandra Niemelä

Sija 11      Jou Perhoset – Aika 3.56
Lumi Holmström
Vuokko Kautto
Aino Löytäinen
Anna Kyrulenko

Sija 12      JoU Salamat – Aika 4.04
Enna Räisänen
Elli Toroi
Vuokko Kuronen
Nanna Markkanen

Sija 13      Mikkelin Kilpa-Veikot 4 – Aika 4.16          
Kukka Lauhakari
Armi Savolainen
Maikki Räihä
Ida Valtola

Sija 14      TDT Triathlon Club 3 – Aika 4.32              
Hilda Tunnila
Juuli Pyymäki
Mirella Vihavainen
Helmi Leväinen


 

MINIVIESTI / Pojat                 

Sija 1        Kuvansin Kuohu 1 - Aika 3.32  
Juoksujärjestys:
Eepi Karhunen
Santtu Loikkanen
Pyry Uusaro
Joonas Lepistö

Sija 2        Kuvansin Kuohu 2 – Aika 3.42
Aatos Lepistö
Peetu Salminen
Luukas Suuronen
Elias Vesa

Sija 3        TDT Triathlon Club – Aika 3.42
Verneri Savolainen
Daniel Turunen
Nestori Savolainen
Jasper Vihavainen

Sija 4        JoU Cowboys – Aika 3.45
Hugo Häkkänen
Atte Löytäinen
Niilo Toroi
Iivo Räisänen