Tuloksia 2014

2014 tulosarkisto

24. KUVANSIN YÖJUOKSU 26.9. KUWAITIN KEITAALLA

M, kilpasarja 5,2 km: 1. Olli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 17.46,92. Lauri Laitinen Maavesi18.00,93. Olli Toivola Liperin Taimi 18.14,74. Jouni Miettinen Kuntokonnat 19.24,45. Pasi Markkanen Kontiolahti 21.25,46. Tuomo Martikainen Varkauden Kenttä-Veikot 22.03,7M455,2 km:1. Heikki Puurtinen Savonlinnan Jyry 19.12,32. Pekka Järvenpää Varkaus 24.47,2M555,2 km: 1. Markku Paukkonen Leppävirran Urheilijat 20.00,8 (reittiennätys)2. Jouko Laitinen Maavesi 20.29,93. Kai Kräkin Varkaus 21.24,94. Matti Marttila Kouvola 22.23,65. Martti Semi Leppävirran Urheilijat 24.20,76. Seppo Kivihalme Kuvansin Kuohu 28.59,1M, kuntosarja 5,2 km: 1. Ari Kuvaja Varkaus 19.25,92. Jarkko Pakarinen Joroisten Sporttiklubi 19.57,53. Pentti Minkkinen Pieksämäen Veikot 22.40,94. Petri Rossi Kuwait Oilers 26.04,85. Veli-Pekka Turunen Kuvansi 36.25,5N, kilpasarja 5,2 km: 1. Riikka Kilpeläinen Varkaus 19.55,32. Minna Kaulamo Joroisten Sporttiklubi 22.51,63. Sanna Markkanen Joensuun Kataja 23.13,84. Elina Ryynänen Savonlinna 23.43,15. Karoliina Welin Varkaus 24.22,66. Taru Laitinen Savonlinnan Riento 24.25,9N45 5,2 km: 1. Merja Valkonen Team Valkonen 24.31,92. Kirsi Piiparinen Kuvansin Kuohu 24.36,3N55 5,2 km: 1. Ulla Pulliainen Palviainen 29.35,62. Sirpa Kolari Leppävirran Urheilijat 30.01,5N, kuntosarja 5,2 km: 1. Minna Kortelainen Joroisten Sporttiklubi 23.47,72. Katja Vornanen Kuvansi 24.12,4T12 1,3 km: 1. Essi Kuitunen Leppävirran Viri 5.03,42. Heidi Halonen Warkis 5.24,33. Ida-Maija Koistinen Hukkapallo 5.33,44. Pinja Martikainen Varkauden Kenttä-Veikot 5.55,55. Aada Sivonen Hukkapallo 5.57,26. Aada Vänttinen Varkauden Kenttä-Veikot 6.33,2T141,3 km: 1. Pieta Martikainen Varkauden Kenttä-Veikot 5.44,32. Vilma Lankinen Varkaus 6.24,03. Annina Kuvaja Varkaus 6.24,1T161,3 km: 1. Elli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 4.30,3 (reittiennätys)2. Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 4.46,83. Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 5.03,1P101,3 km: 1. Toivo Honkanen Varkauden Kenttä-Veikot 6.12,92. Arttu Kuvaja Varkaus 6.22,6P121,3 km: 1. Matias Ahtinen Heinäveden Yleisurheilijat 4.30,22. Rasmus Itkonen Varkauden Tarmo 4.50,93. Konsta Huusari Varkauden Kenttä-Veikot 4.52,34. Pietari Ruuskanen Warkis 4.59,15. Patrik Martikainen Varkauden Kenttä-Veikot 5.47,8P141,3 km: 1. Veli-Matti Koistinen Varkauden Kenttä-Veikot 4.03,4 (reittiennätys)2. Henri Niemi Kuvansin Kuohu 4.17,73. Kimi Vänttinen Varkauden Kenttä-Veikot 4.41,74. Juho Ikonen Varkauden Kenttä-Veikot 4.55,9P161,3 km: 1. Juuso Kolari Varkauden Kenttä-Veikot 3.54,8

55 osanottajaa

 

68. Kuvansin halkijuoksu 24.4.

Kilpasarja / M: 1. Varkauden Kenttä-Veikot 5.56,6 ( Tatu Rundelin, Riku Rundelin, Juha Hytönen, Kaapo Kolari, Sami Kääriäinen, Juuso Kolari )2. Heinäveden Yleisurheilijat 6.25,5 ( Jarmo Pakarinen, Mika Laitio, Petri Dahl, Hannu Jääskeläinen, Niko Vartiainen, Niko Dahl )

Kilpasarja / N:1. Varkauden Kenttä-Veikot 6.42,5 ( Pipsa Lundberg, Eveliina Koskinen, Susanna Seppänen, Laura Ollikainen, Jannika Heiskanen, Elli Hiltunen )2. Savonlinnan Riento 6.46,9 ( Pinja Horppu, Alisa Luukkainen, Neea Käyhkö, Ellinoora Karvinen, Sandra-Sofia Kosonen, Ella Kainulainen )3. Mikkelin Kilpa-Veikot 7.11,8 ( Elsa Heinikainen, Anna Haikonen, Pauliina Alenius, Essi Rahikainen, Satu Soivanen, Eija Hartikainen )4. Heinäveden Yleisurheilijat 8.50,9 ( Iida Kauhanen, Elli Kauhanen, Kaija Kastikainen, Anne Huoman, Riikka Pakarinen, Saila Nummi )

Erikoisseurat ja työpaikat / M: 1. Antin talli, Mikkeli 6.16,8 ( Tero Korhonen, Juho Roos, Matias Lantta, Tuula Hyytiäinen, Timo Heinikainen, Antti Nisonen )

Erikoisseurat ja työpaikat / N:1. Varkauden Tarmo / taitoluistelijat 8.00,5 ( Juulia Ojanen, Venla Kettunen, Emmi Holopainen, Milma Ursin, Elisa Tikanmäki, Liisa Nokelainen )

Erikoisseurat ja työpaikat / Sekasarja:1. Coktail 7.39,8 ( Greta Malkki, Mico Brotkin, Nina Heiskanen, Kirsi Piiparinen, Iiris Heiskanen, Timo Immonen )

MINIVIESTI:1. Heinäveden Yleisurheilijat 8.11,3 ( Veeti-Kalle Dahl, Anttoni Humalajoki, Juuso Nissinen, Ronja Itkonen, Veera Kauhanen, Veera Huoman )

10 joukkuetta60 juoksijaa

VIIKKOKISAT

Hallikisat 27.1. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Netta Turunen 19,1T330 m: 1. Enne Parkkonen 13,32. Petra Suhonen 14,33. Sanni Immonen ja Auroora Keitaa 15,6Vauhditon pituus: 1. Enne Parkkonen 632. Petra Suhonen 49. 3. Sanni Immonen 254. Auroora Keitaa 23T430 m: 1. Taru Huovinen 9,42. Janna Turunen 10,1Vauhditon pituus: 1. Taru Huovinen 932. Janna Turunen 74T530 m: 1. Beeda Henriksson 7,92. Kerttu Räsänen 8,83. Minttu Kilpeläinen 10,6Vauhditon pituus: 1. Beeda Henriksson 1192. Minttu Kilpeläinen 873. Kerttu Räsänen 85T630 m: 1. Ronja Uusaro 7,22. Elina Naumanen 7,43. Mandi Hukkanen ja Milla Simonen 8,05. Wilma Ilvonen 9,06.Pinja Lampinen 9,37. Inka Luostarinen 9,5Vauhditon pituus: 1. Ronja Uusaro 1272. Elina Naumanen 1243. Inka Luostarinen 1174. Milla Simonen 1135. Mandi Hukkanen 1116. Pinja Lampinen 1047. Wilma Ilmonen 93T730 m: 1. Riina Kuoksa 6,72. Taija Huovinen 7,23. Wiivi Ilmonen 7,44. Hanna Naumanen 7,6Vauhditon pituus: 1. Taija Huovinen 1342. Wiivi Ilmonen 1243. Riina Kuoksa ja Hanna Naumanen 114T830 m: 1. Aada Henriksson 6,42. Alida Tanninen 7,8Vauhditon pituus: 1. Aada Henriksson 1542. Alida Tanninen 103P220 m: 1. Weeti Ilmonen 13,12. Rasmus Saukko 17,9Vauhditon pituus: 1. Rasmus Saukko 222. Weeti Ilmonen 113. Kalle Juutilainen 1P330 m: 1. Joona Kervinen 13,82. Kaapo Eronen 16,0Vauhditon pituus: 1. Joona Kervinen 352. Kaapo Eronen 26P430 m: 1. Miko Luostarinen 9,52. Veerti Immonen 9,63. Eetu Nyyssönen 11,04. Mikko Sopanen 12,8Vauhditon pituus: 1. Veerti Immonen 1022. Miko Luostarinen 803. Eetu Nyyssönen 574. Mikko Sopanen 49P530 m: 1. Axel Ollikainen 8,12. Erik Naumanen 8,63. Reko Suhonen 9,54. Otto Parkkonen 9,9Vauhditon pituus: 1. Axel Ollikainen 1272. Erik Naumanen 1223. Reko Suhonen 1074. Otto Parkkonen 81P630 m: 1. Niilo Juutilainen 8,0Vauhditon pituus: 1. Niilo Juutilainen 110P730 m: 1. Kaapo Koponen 8,12. Roope Hämäläinen 13,4Vauhditon pituus: 1. Kaapo Koponen 1392. Roope Hämäläinen 116P830 m: 1. Samu Koponen 6,22. Kaapo Pehkonen 6,3Vauhditon pituus: 1. Kaapo Pehkonen 1572. Samu Koponen 1493. Jesse Karvonen 129P930 m: 1. Miko-Matias Pirinen 6,22. Juuso Kilpeläinen 6,6Vauhditon pituus: 1. Miko-Matias Pirinen 1562. Juuso Kilpeläinen 149

44 osanottajaa

Hallikisat 24.2. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Netta Turunen 12,62. Tyyne Kovanen 30,43. Aamu Rehor 75,9Pallonheitto: 1. Tyyne Kovanen 1.362. Netta Turunen 0.903. Aamu Rehor 0.30T330 m: 1. Aurora Keitaa 13,62. Petra Suhonen 13,83. Sofia Nykänen 14,34. Sanni Immonen 14,8Pallonheitto: 1. Sanni Immonen 1.902. Aurora Keitaa 1.363. Petra Suhonen 1.05T430 m: 1. Inga Ikonen 2. Taru Huovinen 10,13. Janna Turunen 10,8Pallonheitto: 1. Inga Ikonen 3.03 2.Janna Turunen 2.10T530 m: 1. Hilma Kovanen 7,92. Maria Kiljunen ja Kerttu Räsänen 8,1Pallonheitto: 1. Kerttu Räsänen 3.532. Hilma Kovanen 3.393. Maria Kiljunen 3.37T630 m: 1. Ronja Uusaro 7,52. Elina Naumanen 7,63. Beda Liukkonen 7,94. Inka Luostarinen 8,35. Mandi Hukkanen 8,46. Minttu Kilpeläinen 8,87. Wilma Ilvonen 9,08. Pinja Lampinen 9,69. Milla Simonen 10,110. Bea Lundberg 10,8Pallonheitto: 1. Inka Luostarinen 5.622. Elina Naumanen 4.863. Pinja Lampinen 4.484. Milla Simonen 4.385. Bea Lundberg 4.376. Mandi Hukkanen 4.367. Ronja Uusaro 4.208. Minttu Kilpeläinen 3.949. Wilma Ilvonen 3.5810. Beda Liukkonen 2.73T730 m: 1. Riina Kuoksa 6,82. Hanna Naumanen 7,43. Taija Huovinen 7,64. Wiivi Ilmonen 7,7Pallonheitto: 1. Wiivi Ilmonen 6.582. Hanna Naumanen 6.573. Taija Huovinen 5.124. Riina Kuoksa 3.03T830 m: 1. Alida Tanninen 8,0Pallonheitto: 1. Alida Tanninen 8.22P220 m: 1. Weeti Ilmonen 10,82. Rasmus Saukko 14,73. Kalle Juutilainen 22,6Pallonheitto: 1. Weeti Ilmonen 1.272. Rasmus Saukko 0.363. Kalle Juutilainen 0.20P330 m: 1. Joona Kervinen 13,32. Kaapo Eronen 16,43. Max Ikonen 19,5Pallonheitto: 1. Joona Kervinen 2.502. Kaapo Eronen 1.423. Max Ikonen 0.64P430 m: 1. Veerti Immonen 8,82. Miko Luostarinen 9,03. Jasu Lundberg 11,74. Mikko Sopanen 19,4Pallonheitto: 1. Miko Luostarinen 4.552. Veerti Immonen 3.543. Jasu Lundberg 2.864. Mikko Sopanen 2.27P530 m: 1. Viljo Liukkonen 8,12. Erik Naumanen 8,43. Miko Lavikainen 8,54. Axel Ollikainen 9,6Pallonheitto: 1. Erik Naumanen 4.892. Axel Ollikainen 4.463. Viljo Liukkonen 3.384. Miko Lavikainen 3.07P630 m: 1. Niilo Juutilainen 8,22. Elias Nykänen 8,4Pallonheitto: 1. Niilo Juutilainen 7.492. Elias Nykänen 3.87P730 m: 1. Kaapo Koponen 6,12. Aaro Huuskonen 7,4Pallonheitto: 1. Kaapo Koponen 9.402. Aaro Huuskonen 4.12P830 m: 1. Samu Koponen ja Kaapo Pehkonen 6,1Pallonheitto: 1. Kaapo Pehkonen 14.402. Samu Koponen 10.80P930 m: 1. Saku Kivinen 7,0Kuula: 1. Saku Kivinen 3.43P13Kuula: 1. Eemeli Vammelvirta 6.02

50 osanottajaa

Hallikisat 24.3. Kuvansin liikuntasalilla

T120 m: 1. Iida Kaski 35,4 T220 m: 1. Netta Turunen 11,32. Tyyne Kovanen 12,8Vauhditon pituus: 1. Tyyne Kovanen 252. Netta Turunen 22T330 m: 1. Viivi Kaski 10,62. Sanni Immonen 12,4 3. Auroora Keitaa 12,94. Petra Suhonen 13,3Vauhditon pituus: 1. Auroora Keitaa 592. Petra Suhonen 463. Sanni Immonen 30T430 m: 1. Inga Ikonen 9,12. Taru Huovinen 9,53. Janna Turunen 10,6Vauhditon pituus: 1. Inga Ikonen 1082. Janna Turunen 853. Taru Huovinen 83T530 m: 1. Hilma Kovanen ja Kerttu Räsänen 8,1Vauhditon pituus: 1. Hilma Kovanen 1292. Kerttu Räsänen 100T630 m: 1. Inka Luostarinen 7,42. Ronja Uusaro 7,63. Elina Naumanen 7,84. Mandi Hukkanen 8,05. Minttu Kilpeläinen 8,56. Wilma Ilmonen 8,77. Pinja Lampinen 9,3Vauhditon pituus: 1. Inka Luostarinen 1402. Pinja Lampinen 1313. Elina Naumanen 1224. Mandi Hukkanen 1205. Ronja Uusaro 1066. Minttu Kilpeläinen 877. Wilma Ilmonen 82T730 m: 1. Hanna Naumanen 7,42. Taija Huovinen 7,53. Wiivi Ilmonen 8,0Vauhditon pituus: 1. Taija Huovinen 1232. Wiivi Ilmonen 1223. Hanna Naumanen 116T930 m: 1. Neea Kaski 6,1Vauhditon pituus: 1. Neea Kaski 141T1030 m: 1. Tiia Huovinen 7,2P220 m: 1. Weeti Ilmonen 12,52. Rasmus Saukko 19,2Vauhditon pituus: 1. Weeti Ilmonen 222. Rasmus Saukko 183. Kalle Juutilainen 5P330 m: 1. Leevi Torvinen 13,32. Veeti Turunen 14,33. Kaapo Eronen 14,54. Arttu Mikkonen 15,35. Max Ikonen 17,4Vauhditon pituus: 1. Kaapo Eronen 512. Arttu Mikkonen 453. Veeti Turunen 304. Max Ikonen 275. Leevi Torvinen 19P430 m: 1. Veerti Immonen 8,12. Mikko Sopanen 12,5Vauhditon pituus: 1. Veerti Immonen 1002. Mikko Sopanen 80P530 m: 1. Reko Suhonen 8,52. Erik Naumanen 8,7Vauhditon pituus: 1. Erik Naumanen 1202. Reko Suhonen 116P630 m: 1. Niilo Juutilainen 8,4Vauhditon pituus: 1. Niilo Juutilainen 121P730 m: 1. Kaapo Koponen 7,4Vauhditon pituus: 1. Kaapo Koponen 142P830 m: 1. Samu Koponen 6,22. Kaapo Pehkonen 6,6Vauhditon pituus: 1. Samu Koponen 1502. Kaapo Pehkonen 145P930 m: 1. Juuso Kilpeläinen 6,82. Saku Kivinen 6,93. Miko-Matias Pirinen 7,0Vauhditon pituus: 1. Juuso Kilpeläinen 1552. Miko-Matias Pirinen 1483. Saku Kivinen 123

43 osanottajaa


JÄRJESTETYT KILPAILUT

 
23. KUVANSIN YÖJUOKSU 27.9.2013







M/Kilpasarja 5,2 km


No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
1 1 Jukka Keskisalo Joensuun Kataja 15.19 RE
2 2 Joonas Lehtinen Turun Urheiluliitto 16.08
4 3 Samu Nerg Jyväskylän Kenttäurheilijat 17.23
6 4 Lauri-Aleksi Laitinen Maavesi 17.44
5 5 Aku Heiskanen Jäppilän Urheilijat 19.11
3 6 Pasi Markkanen Pohjois.-Karjalan palopäällystöliikkujat 21.09












M 45 5,2 km


No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
20 1 Juha Hytönen Varkauden Kenttäveikot 18.28
16 2 Pentti Eronen Juuan Jänne 19.03
17 3 Pekka Lyytinen Sulkavan Urheilijat 19.18
18 4 Heikki Puurtinen Savonlinnan Jyry 19.30
19 5 Toivo Pelkonen Polvijärven Vauhti 20.19












M55 5,2 km


No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
60 1 Pertti Tuomainen Leppävirran Urheilijat 20.09
59 2 Jouko Laitinen Maavesi 20.56
58 3 Juhani Kärkkäinen Polvijärven Vauhti 21.30
56 4 Matti Marttila Kymen Urheiluveteraanit 22.06
57 5 Seppo Kivihalme Kuvansin Kuohu 28.21












M/Kuntosarja 5,2 km


No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
73 1 Timo Immonen Joroisten Sporttiklubi 19.23
67 2 Ari Kuvaja Varkaus 20.00
71 3 Jarkko Pakarinen Joroisten Sporttiklubi 20.31
69 4 Kai Kräkin Varkaus 20.35
70 5 Tuomo Martikainen Varkauden Kenttäveikot 21.42
68 6 Martti Semi Varkaus 23.46
72 7 Pasi Hynninen Varkaus 23.55
66 8 Harri Koponen Kuvansi 23.59
78 9 Kaj Järveläinen Joroisten Sporttiklubi 24.29
74 10 Risto Rossi Kuwait Oilers 26.46
75 11 Petri Rossi Kuwait Oilers 26.47
76 12 Janne Immonen Varkaus Kickboksin 30.18
77 13 Hannu Viirimaa Joroisten Palomiehet 33.34

__________________________





N/Kilpasarja 5,2 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
37 1 Terttu Lappi Squeezy Team 20.16
39 2 Taru Laitinen Savonlinnan Riento 21.55
36 3 Sanna Markkanen Joensuun Kataja 22.18
40 4 Mari Kotivuori Squeezy Team 22.56
38 5 Marjo Laiho Varkaus 25.26










N45 5,2 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
47 1 Kirsi Piiparinen Kuvansin Kuohu 23.33
46 2 Merja Valkonen Kommin Kummit 24.33










N55 5,2 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
26 1 Marja-Liisa Hyötyläinen Leppävirran Urheilijat 26.19
27 2 Sirpa Kolari Leppävirran Urheilijat 27.40










N/Kuntosarja 5,2 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
90 1 Anniina Väisänen Varkaus 23.54
87 2 Minna Kortelainen Joroisten Sporttiklubi 24.30
88 3 Teija Honkanen Joroisten Sporttiklubi 33.00
89
Hertta Karppola Mikkeli DNF
_____________________________________

T10 (2003 ja nuoremmat) 1,3 km
No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
207 1 Hillama Ranta-Krenkku VARKAUS 6.12
216 2 Pinja Martikainen Varkauden Kenttäveikot 6.17










T12 (2001- 2002) 1,3 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
205 1 Essi Kuittinen Leppävirran Viri 5.18
215 2 Pieta Martikainen Varkauden Kenttäveikot 6.19










T14 (1999-2000) 1,3 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
203 1 Niina Ollikainen Varkauden Kenttäveikot 4.58
220 2 Anniina Väisänen Sulkavan Urheilijat -41 5.01










T16 (1997-98) 1,3 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
204 1 Laura Ollikainen Varkauden Kenttäveikot 4.48
_________________________________

P10 (2003 ja nuoremmat) 1,3 km
No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
221 1 Konsta Huusari Varkauden Kenttäveikot 5.15
211 2 Toivo Honkanen Varkauden Kenttäveikot 6.32
217 3 Patrik Martikainen Varkauden Kenttäveikot 6.34
214 4 Arttu Kuvaja Varkaus 7.14
222 5 Ilkka Puski Varkauden Kenttäveikot 7.28
223
Casper Kohonen Varkauden Kenttäveikot 7.28










P12 (2001-2002) 1,3 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
213 1 Henri Niemi Kuvansin Kuohu 4.31
209 2 Elias Lyytinen Sulkavan Urehiljiat 4.41
210 3 Veli Damski Leppävirran Viri 5.00
219 4 Juho Ikonen Kuvansin Kuohu 5.04
218 5 Kaarle Muurikoski Kuvansin Kuohu 5.14










P14 (1999-2000) 1,3 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
206 1 Anssi Kuittinen Leppävirran Viri 4.47
201 2 Santeri Kolehmainen Leppävirran Viri 4.48










P16 (1997-98) 1,3 km

No Sija Nimi Seura tai paikkakunta Aika
212 1 Antti Ville Räisänen Joroinen 4.00
208 2 Tuukka Invenius Leppävirran Viri 4.10
202 3 Juuso Kolari Varkauden Kenttäveikot 4.10


 

67. Kuvansin halkijuoksu 25.4.


Kilpasarja / M: 1. Varkauden Kenttä-Veikot 5.54,1 ( Juha Hytönen, Riku Rundelin, Artturi Vänttinen, Jaakko Roponen, Sami Kääriäinen, Olli Hiltunen ) 2. Mikkelin Kilpa-Veikot 6.10,3 ( Antti Nisonen, Juho Roos, Harri Neuvonen, Mika Tivinen, Juho Neuvonen, Pekka Piiroinen ) 3. Heinäveden Yleisurheilijat 6.40,3 ( Petri Dahl, Ilkka Laitinen, Antti Juvonen, Niko Vartiainen, Hannu Jääskeläinen, Markku Prättälä )

Kilpasarja / N: 1. Savonlinnan Riento 6.42,3 ( Jonna Monto, Taru Laitinen, Pinja Horppu, Minja Suhonen, Anu Painokangas, Pihla Hokkanen ) 2. Mikkelin Kilpa-Veikot/3 6.53,4 ( Lotta Kirvesmies, Jaana Pöyry, Mette Ukkonen, Ella Lötjönen, Elisa Pöyry, Niina Piiroinen) 3. Varkauden Kenttä-Veikot 6.58,9 ( Ilona Mannonen, Susanna Seppänen, Eveliina Koskinen, Vilja Hautamaa, Jannika Heiskanen, Laura Ollikainen ) 4. Mikkelin Kilpa-Veikot/1 7.09,1 ( Eija Hartikainen, Mari Jukarainen, Elsa Heinikainen, Essi Rahikainen, Jasmin Kähärä, Henna-Riikka Haikonen ) 5. Mikkelin Kilpa-Veikot/2 7.21,6 ( Satu Soivanen, Anna Haikonen, Minna Tivinen, Katariina Neuvonen, Anniina Neuvonen, Pauliina Alenius )

Erikoisseurat ja työpaikat / M: 1. Keikkabussi 6.29,2 ( Samuli Haapalainen, Topi Vilve, Juha Matilainen, Petri Rossi, Sami Huuhka, Markku Savolainen ) 2. Joroisten Sporttiklubi 6.50,1 ( Jarkko Pakarinen, Lauri Honkanen, Mika
Immonen, Kalle Huupponen, Ilkka Karvonen, Timo Immonen ) 3. WP35/99-00 7.29,6 ( Nestori Moisio, Matias Koskinen, Juho Holopainen, Markus Ikonen, Joonas Kankkunen, Tuomas Hyttinen )

Erikoisseurat ja työpaikat / N: 1. Team Pimut 8.00,1 ( Iisa Varis, Nea Heiskanen, Nelli Lyytikäinen, Saara Huusari, Nina Heiskanen, Iiris Heiskanen ) 2. Joroisten Sporttiklubi 8.11,5 ( Anne Kuhlman, Marjo Lintu, Katja Häkkinen, Salla Huovinen, Siiri Kolari, Taina Kolari )

Erikoisseurat ja työpaikat / Sekasarja: 1. Savon Suunta 6.56,8 ( Antti Järvenpää, Annu Pylkkänen, Veli Damski, Venla Kettunen, Asa Palhomaa, Jani Kettunen )

MINIVIESTI: 1. Heinäveden Yleisurheilijat 7.15,7 ( Niko Dahl, Veeti-Kalle Dahl, Matias Ahtinen, Veera Kauhanen, Veera Huoman, Emma Hottinen ) 2. Mikkelin Kilpa-Veikot/1 7.36,9 ( Jon Lintunen, Eetu Kolehmainen, Santeri Turunen, Lotta Soini, Aada Miskala, Anniina Neuvonen ) 3. Varkauden Kenttä-Veikot/1 7.48,2 ( Kaapo Kolari, Tom Rothström, Konsta Huusari, Emmi
Mynttinen, Jessi Korhonen, Pipsa Lundberg ) 4. Leppävirran Viri 7.59,2 ( Johannes Harakka, Roni Tirkkonen, Tuomas Liukkonen, Riika Tirkkonen, Essi Kuittinen,Elina Hall ) 5. Varkauden Kenttä-Veikot/2 8.07,4 ( Lauri Hautamaa,Jere Jantunen, Jimi Jantunen, Vilma Solhlsröm, Leeni Korhonen,Esa Hiltunen) 6. Mikkelin Kilpa-Veikot/2 8.09,1 ( Katariina Neuvonen, Noora Karhinen, Lasse, Sofia Tivinen, Lotta Tivinen, Sara-Maaret Venäläinen ) 7. Kuvansin Eskari (6-vuotiaat ) 12.58,0

21 joukkuetta 130 juoksijaa


VIIKKOKISAT

Hallikisat 17.1. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Petra Suhonen 20,82. Sanni Immonen 23,7Vauhditon pituus: 1. Petra Suhonenja Sanni Immonen 5T330 m: 1. Taru Huovinen 11,2Vauhditon pituus: 1. Taru Huovinen 37T430 m: 1. Hilma Kovanen 9,8Vauhditon pituus: 1. Hilma Kovanen 110T530 m: 1. Mandi Hukkanen 8,72. Ronja Uusaro ja Elina Naumanen 9,24. Wilma Ilmonen 10,6Vauhditon pituus: 1. Ronja Uusaro 1062. Mandi Hukkanen 1033. Elina Naumanen 934. Wilma Ilmonen 81T630 m 1. Wiivi Ilmonen 8,12. Taija Huovinen 8,23. Hanna Naumanen 8,6Vauhditon pituus: 1. Taija Huovinen 1142. Hanna Naumanen 1113. Wiivi Ilmonen 107T930 m: 1. Tiia Huovinen 6,9Vauhditon pituus: 1. Tiia Huovinen 124P220 m: 1. Joona Kervinen 23,2Vauhditon pituus: 1. Joona Kervinen 28P330 m: 1. Veerti Immonen 23,2Vauhditon pituus: 1. Veerti Immonen 32P430 m: 1. Santtu Kervinen 8,32. Reko Suhonen 10,23. Erik Naumanen 11,9Vauhditon pituus: 1. Santtu Kervinen 1102. Reko Suhonen 1023. Erik Naumanen 77P730 m: 1. Kaapo Pehkonen 7,3Vauhditon pituus: 1. Kaapo Pehkonen 159P1230 m: 1. Henri Niemi 5,12. Veli Damski 5,33. Juho Ikonen 5,44. Eemeli Vammelvirta 8,3Vauhditon pituus: 1. Henri Niemi 2192. Veli Damski 1943. Juho Ikonen 184

22 osanottajaa

Hallikisat 14.2. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Sanni Immonen 25,62. Petra Suhonen 25,8Pallonheitto: 1. Sanni Immonen 1.772. Petra Suhonen 0.77T330 m: 1. Taru Huovinen 12,2Pallonheitto: 1. Taru Huovinen 2.29T530 m: 1. Elina Naumanen 8,72. Mandi Hukkanen 9,13. Wilma Ilmonen 10,4Pallonheitto: 1. Elina Naumanen 3.702. Mandi Hukkanen 3.493. Wilma Ilmonen 1.40T630 m: 1. Taija Huovinen 7,22. Hanna Naumanen 8,13. Wiivi Ilmonen 8,4Pallonheitto: 1. Wiivi Ilmonen 5.492. Taija Huovinen 5.113. Hanna Naumanen 4.66T930 m: 1. Tiia Huovinen 7,1Pallonheitto: 1. Tiia Huovinen 8.49P220 m: 1. Joona Kervinen 21,42. Kaapo Eronen 23,2Pallonheitto: 1. Joona Kervinen 1.422. Kaapo Eronen 1.05P330 m: 1. Veerti Immonen 13,82. Lauri Juutilainen 14,03. Miko Luostarinen 14,8Pallonheitto: 1. Lauri Juutilainen 1.682. Veerti Immonen 1.333. Miko Luostarinen 1.30P430 m: 1. Santtu Kervinen 9,22. Reko Suhonen 10,13. Erik Naumanen 10,7Pallonheitto: 1. Santtu Kervinen 5.592. Reko Suhonen 3.183. Erik Naumanen 2.15 P530 m: 1. Niilo Juutilainen 11,0Pallonheitto: 1. Niilo Juutilainen 4.34P630 m: 1. Kaapo Koponen 7,8Pallonheitto: 1. Kaapo Koponen 2.91P730 m: 1. Samu Koponen 6,52. Kaapo Pehkonen 7,7Pallonheitto: 1. Kaapo Pehkonen 11.522. Samu Koponen 7.65P1230 m: 1. Henri Niemi 5,22. Juho Ikonen 5,63. Kalle Hartikainen 5,84. Eemeli Vammelvirta 8,0Kuula: 1. Eemeli Vammelvirta 5.872. Henri Niemi 5.843. Juho Ikonen 4.824. Kalle Hartikainen 4.64

26 osanottajaa

Hallikisat 14.3. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Petra Suhonen 16,32. Sanni Immonen 18,8Vauhditon pituus: 1. Sanni Immonen 152. Petra Suhonen 6T330 m: 1. Taru Huovinen 10,72. Janna Turunen 13,1Vauhditon pituus: 1. Janna Turunen 662. Taru Huovinen 45T430 m: Beeda Henriksson 8,02. Hilma Kovanen 9,0Vauhditon pituus: 1. Hilma Kovanen 1092. Beeda Henriksson 65T530 m: 1. Elina Naumanen 8,42. Ronja Uusaro 9,0Vauhditon pituus: 1. Elina Naumanen ja Ronja Uusaro 101T630 m: 1. Riina Kuoksa 7,12. Taija Huovinen 7,63. Hanna Naumanen 8,0Vauhditon pituus: 1. Hanna Naumanen 1192. Taija Huovinen ja Riina Kuoksa 105T730 m: 1. Aada Henriksson 6,32. Alida Tanninen 7,4Vauhditon pituus: 1. Aada Henriksson 1572. Alida Tanninen 100T930 m: 1. Tiia Huovinen 6,6Vauhditon pituus: 1. Tiia Huovinen 129P330 m: 1. Miko Luostarinen 12,32. Veerti Immonen 12,7Vauhditon pituus: 1. Miko Luostarinen 562. Veerti Immonen 46P430 m: 1. Erik Naumanen 9,22. Reko Suhonen 9,6Vauhditon pituus: 1. Erik Naumanen 822. Reko Suhonen 80P530 m: 1. Niilo Juutilainen 9,4Vauhditon pituus: 1. Niilo Juutilainen 95P730 m: 1. Kaapo Pehkonen 6,9Vauhditon pituus: 1. Kaapo Pehkonen 144P830 m: 1. Juuso Kilpeläinen 6,7Vauhditon pituus: 1. Juuso Kilpeläinen 160P930 m: 1. Roope Henriksson 6,1Vauhditon pituus: 1. Roope Henriksson 159P1230 m: 1. Henri Niemi 4,82. Jesse Pehkonen 5,13. Juho Ikonen 5,44. Kalle Hartikainen 5,8Vauhditon pituus: 1. Henri Niemi ja Jesse Pehkonen 2133. Juho Ikonen 1814. Kalle Hartikainen 160

26 osanottajaa

Silja Line Seurakisat4.6. Kuvansin kentällä

T220 m: 1. Enne Parkkonen 7,92. Viivi Kaski 9,13. Sofia Nykänen 20,84. Sanni Immonen 32,0Pallonheitto: 1. Enne Parkkonen 1.502. Viivi Kaski 1.30T330 m: 1. Taru Huovinen 10,82. Pihla Tolvanen 15,0Pallonheitto: 1. Taru Huovinen 1.50T440 m: 1. Hilma Kovanen 12,42. Aada Vesa 18,1Pallonheitto: 1. Hilma Kovanen 2.342. Aada Vesa 2.24T540 m: 1. Elina Naumanen 10,82. Ronja Uusaro 13,73. Wilma Ilmonen 14,1Pallonheitto: 1. Ronja Uusaro 3.502. Elina Naumanen 3.243. Wilma Ilmonen 2.63T640 m:1. Riina Kuoksa 9,12. Taija Huovinen 9,43. Hanna Naumanen 10,14. Wiivi Ilmonen 10,6Pallonheitto: 1. Wiivi Ilmonen 5.292. Riina Kuoksa 4.753. Hanna Naumanen 4.664. Taija Huovinen 4.63T840 m: 1. Nea Kaski 8,9Pallonheitto; 1. Nea Kaski 9.18P1Pallonheitto: 1. Rasmus Saukko 0.10P220 m: 1. Elias Vesa 11,4Pallonheitto: 1. Elias Vesa 1.48P330 m: 1. Veerti Immonen 12,12. Eetu Nyyssönen 15,0Pallonheitto: 1. Veerti Immonen 3.132. Eetu Nyyssönen 1.88P440 m: 1. Erik Naumanen 13,42. Otto Parkkonen 15,0Pallonheitto: 1. Erik Naumanen 3.502. Otto Parkkonen 2.32P540 m: 1. Nooa Hedman 9,52. Niilo Hynninen 12,43. Elias Nykänen 16,0Pallonheitto: 1. Niilo Hynninen 6.652. Elias Nykänen 3.69P640 m: 1. Paavo Hynninen 10,02. Miska Pakarinen 10,13. Kaapo Koponen 10,3Pallonheitto: 1. Paavo Hynninen 10.282. Kaapo Koponen 7.503. Miska Pakarinen 4.63P740 m: 1. Samu Koponen 8,32. Miso Pakarinen ja Kaapo Pehkonen 8,9Pallonheitto: 1. Kaapo Pehkonen 13.882. Samu Koponen 9.903. Miso Pakarinen 7.95P1160 m: 1. Esa Pulliainen 9,82. Panu Hynninen 13,1Kuula: 1. Panu Hynninen 3.86P12Kuula: 1. Eemeli Vammelvirta 5.50

34 osanottajaa

Silja Line Seurakisat 11.6. Kuvansin kentällä

T220 m: 1. Viivi Kaski 10,12. Sofia Nykänen13,93. Sanni Immonen 27,14. Petra Suhonen 28,7Pituus: 1. Sofia Nykänen 252. Petra Suhonen 173. Sanni Immonen 164. Viivi Kaski 14T330 m: 1. Taru Huovinen 10,8T440 m: 1. Hilma Kovanen 13,1Pituus: 1. Hilma Kovanen 136T540 m: 1. Elina Naumanen 11,42. Ronja Uusaro 12,93. Wilma Ilvonen 15,0Pituus: 1. Elina Naumanen 1582. Wilma Ilmonen 1123. Ronja Uusaro 95T660 m: 1. Taija Huovinen 14,72. Cecilia Junni 15,83. Hanna Naumanen 16,64. Wiivi Ilmonen 18,8Pituus: 1. Hanna Naumanen 1752. Cecilia Junni 1563. Taija Huovinen 1554. Wiivi Ilmonen 120T7100 m: 1. Alisa Purhonen 26,2Pituus: 1. Alisa Purhonen 149T8100 m: 1. Nea Kaski 23,3Pituus: 1. Nea Kaski 200T9150 m: 1. Tiia Huovinen 37,6Pituus: 1. Tiia Huovinen158P120 m: 1. Weeti Ilmonen 35,2Pituus: 1. Weeti Ilmonen 13P330 m: 1. Veerti Immonen 12,8Pituus: 1. Veerti Immonen 48P440 m: 1. Axel Ollikainen 11,32. Reko Suhonen 12,93. Erik Naumanen 13,0Pituus: 1. Erik Naumanen 1172. Reko Suhonen 823. Axel Ollikainen 79P540 m: 1. Niilo Hynninen 11,52. Niilo Juutilainen 12,03. Elias Nykänen 13,6Pituus: 1. Niilo Hynninen 1352. Elias Nykänen 1053. Niilo Juutilainen 88P660 m: 1. Paavo Hynninen ja Kaapo Koponen 15,23. Miska Pakarinen 15,34. Jesse Junni 15,4Pituus: 1. Kaapo Koponen 1622. Paavo Hynninen 1613. Jesse Junni 1564. Miska Pakarinen 118P7100 m: 1. Samu Koponen 20,72. Miso Pakarinen 21,73. Kaapo Pehkonen 21,9Pituus: 1. Kaapo Pehkonen 2112. Miso Pakarinen 2013. Samu Koponen 180P11150 m: 1. Esa Pulliainen 26,42. Panu Hynninen 35,7Pituus: 1. Esa Pulliainen 3302. Panu Hynninen 230

33 osanottajaa

 

KILPAILUTULOKSIA 2012

JÄRJESTETYT KILPAILUT

66. Kuvansin halkijuoksu 3.5.

Kilpasarja / M:1. Mikkelin Kilpa-Veikot5.51,1 ( Juho Roos, Pekka Piiroinen, Eetu Pöyry, Markku Kolehmainen, Tero Korhonen, Antti Nisonen )2. Varkauden Kenttä-Veikot 5.51,8 ( Olli Hiltunen, Artturi Vänttinen, Jaakko Roponen, Riku Rundelin, Sami Kääriäinen, Juha Hytönen )

Kilpasarja / N:1. Varkauden Kenttä-Veikot 7.07,1( Ilona Mannonen, Jannika Heiskanen, Vilja Hautamaa, Niia Soininen, Susanna Seppänen, Karoliina Kolari )2. Mikkelin Kilpa-Veikot 7.14,3( Elisa Pöyry, Lotta Kirvesniemi, Jaana Pöyry, Salli Kirvesmies, Niina Piiroinen, Essi Rahikainen )

Erikoisseurat / M:1. WP35 D-junnut8.16,5( Tuomas Hyttinen, Juho Holopainen, Arttu Holopainen, Joel Holopainen, Leevi Heiskanen, Nestori Moisio )

Erikoisseurat / N: 1. Joroislainen Koktail 7.48,4( Nora Salo, Kirsi Markkanen, Janita Silmäri, Greta Malkki, Sanna Immonen, Satu Immonen )2. Joroisten Sporttiklubi 8.39,2( Siiri Kolari, Salla Huovinen, Paula Vesa, Teija Honkanen, Taina Kolari, Anne Kuhlman )

Työpaikkasarja / M:1. Itella6.51,7( Petri Dahl, Tuomas Pöllänen, Tero Iivanainen, Esko Rissanen, Matti Laamanen, Ari-Pekka Aho )2. Famifarm 7.02,6( Phuong Le, Ebenezer Shodeinde, Phan Nguyen, Jari-Pekka Sigvart, Thai Nguyen, Mikael Sundqvist )

MINIVIESTI:1. Varkauden Kenttä-Veikot 17.32,4( Juuso Kolari, Lauri Hautamaa, Jere Jantunen, Olivia Piira, Pipsa Lundberg, Viivi Korhonen )2. Varkauden Kenttä-Veikot 27.45,3( Tatu Rundelin, Tom Rothström, Veeti Pesonen, Essi Rissanen, Jessi Korhonen, Niina Ollikainen )3. Kuvansin Kuohu 7.55,5( Henri niemi, Juho Ikonen, Konsta Huusari, Oona Kuoksa, Saara Huusari, Iiris Heiskanen )4. Leppävirran Viri 8.09,8( Johannes Harakka, Roni Tirkkonen, Tiko Kauhanen, Riika Tirkkonen, Sinna Suhonen, Aino Laamanen )

13 joukkuetta78 juoksijaa

VIIKKOKISAT

Hallikisat 26.1. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Taru Huovinen 9,4Vauhditon pituus: 1. Taru Huovinen 24T430 m: 1. Elina Naumanen 10,12. Ronja Uusaro 10,63. Wilma Ilmonen 14,0Vauhditon pituus: 1. Elina Naumanen 882. Wilma Ilmonen 663. Ronja Uusaro 27T530 m: 1. Hanna Naumanen 9,42. Wiivi Ilmonen 11,5Vauhditon pituus: 1. Hanna Naumanen 1092. Wiivi Ilmonen 90T830 m: 1. Tiia Huovinen 7,4Vauhditon pituus: 1. Tiia Huovinen 119T1230 m: 1. Saara Huusari 5,3Vauhditon pituus: 1. Saara Huusari 209P220 m: 1. Lauri Juutilainen 14,6Vauhditon pituus: 1. Lauri Juutilainen 16P330 m: 1. Santtu Kervinen 11,12. Erik Naumanen 11,8Vauhditon pituus: 1. Santtu Kervinen 632. Erik Naumanen 35P4Vauhditon pituus: 1. Niilo Juutilainen 37P530 m: 1. Kaapo Koponen 8,42. Jasper Juutilainen 10,3Vauhditon pituus: 1. Jasper Juutilainen 992. Kaapo Koponen 95P630 m: 1. Samu Koponen 7,12. Kaapo Pehkonen 7,9Vauhditon pituus: 1. Samu Koponen 1382. Kaapo Pehkonen 121P930 m: 1. Konsta Huusari 4,9Vauhditon pituus: 1. Konsta Huusari 2022. Harri Hyvönen 153P1130 m: 1. Kaarle Muurikoski 5,22. Juho Ikonen 5,33. Henri Niemi 5,44. Eemeli Vammelvirta 7,4Vauhditon pituus: 1. Henri Niemi 2062. Kaarle Muurikoski 1943. Juho Ikonen 1744. Eemeli Vammelvirta 109

22 osanottajaa

Hallikisat 16.2. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Vilja Kuronen 12,72. Helmi Järveläinen 23,0Pallonheitto: 1. Helmi Järveläinen 0.632. Vilja Kuronen 0.57T430 m: 1. Elina Naumanen 9,9Pallonheitto: 1. Elina Naumanen 2.162. Wilma Ilmonen 1.29T530 m: 1. Hanna Naumanen 9,32. Wiivi Ilmonen 11,43. Taija Huovinen 11,5Pallonheitto: 1. Hanna Naumanen 3.492. Wiivi Ilmonen 3.343. Taija Huovinen 3.24T830 m: 1. Inkeri Heiskanen 6,52. Tiia Huovinen 7,2Pallonheitto: 1. Inkeri Heiskanen 7.502. Tiia Huovinen 6.87T1230 m: 1. Saara Huusari 5,42. Iiris Heiskanen 5,6Kuula: 1. Saara Huusari 5.002. Iiris Heiskanen 3.64P220 m: 1. Veerti Immonen 11,92. Lauri Juutilainen 15,6Pallonheitto: 1. Veerti Immonen 1.632. Lauri Juutilainen 1.30P330 m: 1. Santtu Kervinen 10,82. Reko Suhonen 11,43. Erik Naumanen 14,4Pallonheitto: 1. Santtu Kervinen 2.992. Reko Suhonen 2.583. Erik Naumanen 2.07P430 m: 1. Hugo Järveläinen 10,92. Niilo Juutilainen 11,63. Väinö Kuronen 12,4Pallonheitto: 1. Hugo Järveläinen 3.952. Väinö Kuronen 2.483. Niilo Juutilainen 1.16P530 m: 1. Kaapo Koponen 9,1Pallonheitto: 1. Kaapo Koponen 2.18P630 m: 1. Samu Koponen 7,22. Kaapo Pehkonen 7,8Pallonheitto: 1. Kaapo Pehkonen 7.952. Samu Koponen 4.70P930 m: 1. Konsta Huusari 5,3Kuula ( 2,5 kg): 1. Konsta Huusari 4.94P1130 m: 1. Kaarle Muurikoski 5,12. Juho Ikonen 5,43. Kalle Hartikainen 6,04. Eemeli Vammelvirta 7,5Kuula: 1. Eemeli Vammelvirta 5.782. Kaarle Muurikoski 5.693. Kalle Hartikainen 4.604. Juho Ikonen 3.91

27 osanottajaa

Hallikisat 15.3. Kuvansin liikuntasalilla

T220 m: 1. Taru Huovinen 9,6Vauhditon pituus: 1. Taru Huovinen 23T320 m: 1. Hilma Kovanen 8,9Vauhditon pituus: 1. Hilma Kovanen 34T420 m: 1. Elina Naumanen 7,02. Mandi Hukkanen ja Ronja Uusaro 7,4Vauhditon pituus: 1. Elina Naumanen 742. Ronja Uusaro 533. Mandi Hukkanen 35T520 m: 1. Hanna Naumanen6,5Vauhditon pituus: 1. Hanna Naumanen 105T820 m: 1. Viivi Hukkanen 5,22. Tiia Huovinen 5,5Vauhditon pituus: 1. Tiia Huovinen 1182. Viivi Hukkanen 117T1220 m: 1. Saara Huusari 3,5Vauhditon pituus: 1. Saara Huusari 203P220 m: 1. Veerti Immonen 13,02. Lauri Juutilainen 17,0Vauhditon pituus: 1. Lauri Juutilainen 262. Veerti Immonen 18P320 m: 1. Santtu Kervinen 7,02. Erik Naumanen 8,83. Reko Suhonen 16,1Vauhditon pituus: 1. Santtu Kervinen 762. Reko Suhonen 543. Erik Naumanen 53P420 m: 1. Niilo Juutilainen 8,1Vauhditon pituus: 1. Niilo Juutilainen 40P520 m: 1. Kaapo Koponen 5,5Vauhditon pituus: 1. Kaapo Koponen 88P620 m: 1. Samu Koponen 5,12. Kaapo Pehkonen 5,5Vauhditon pituus: 1. Samu Koponen 1152. Kaapo Pehkonen 112P920 m: 1. Konsta Huusari 3,9Vauhditon pituus: 1. Konsta Huusari 181P1120 m: 1. Henri Niemi ja Valtteri Vainonen 3,63. Kaarle Muurikoski 3,74. Juho Ikonen 3,85. Jesse Pehkonen 4,06. Eemeli Vammelvirta 4,9Vauhditon pituus: 1. Valtteri Vainonen 2102. Henri Niemi 2053. Jesse Pehkonen 2014. Kaarle Muurikoski 1895. Juho Ikonen 182

25 osanottajaa

Viikkokisat 5.6. Kuvansin kentällä

T220 m: 1. Taru Huovinen 9,7Pituus: 1. Taru Huovinen 662. Helmi Järveläinen 26T330 m: 1. Hilma Kovanen 13,52. Aada Vesa 17,9Pituus: 1. Hilma Kovanen 90T440 m: 1. Veera Kortelainen 12,12. Mandi Hukkanen 14,23. Elina Naumanen ja Ronja Uusaro 14,5Pituus: 1. Veera Kortelainen 1412. Elina Naumanen 1063. Ronja Uusaro 854. Mandi Hukkanen 67T540 m: 1. Riina Kuoksa 10,62. Taija Huovinen 12,43. Hanna Naumanen 12,54. Aino Kosunen 12,6Pituus: 1. Riina Kuoksa 1542. Hanna Naumanen 1433. Aino Kosunen 1064. Taija Huovinen 94T640 m: 1. Alida Tanninen 12,4Pituus: 1. Alida Tanninen 136T740 m: 1. Senni Kettunen 10,3Pituus: 1. Senni Kettunen 131T840 m: 1. Inkeri Heiskanen 7,62. Tiia Huovinen 9,13. Viivi Hukkanen 9,8Pituus: 1. Inkeri Heiskanen 2162. Tiia Huovinen 1843. Viivi Hukkanen 170T940 m: 1. Venla Kettunen 8,2Pituus: 1. Venla Kettunen 255P220 m: 1. Onni Heiskanen 13,5Pituus: 1. Onni Heiskanen 43P330 m: 1. Otto Hämäläinen 10,02. Santtu Kervinen 10,13. Axel Ollikainen 11,44. Erik Naumanen 14,4Pituus: 1. Otto Hämäläinen 1232. Santtu Kervinen 1093. Axel Ollikainen 634. Erik Naumanen 51P440 m: 1. Otto Heiskanen 13,32. Hugo Järveläinen 13,73. Niilo Juutilainen 13,94. Elias Nykänen 17,1Pituus: 1. Niilo Juutilainen 1092. Otto Heiskanen 713. Hugo Järveläinen 684. Elias Nykänen 60P540 m: 1. Miska Pakarinen 12,02. Kaapo Koponen 12,13. Aaro Huuskonen 14,6Pituus: 1. Kaapo Koponen 1162. Aaro Huuskonen 923. Miska Pakarinen 86P640 m: 1. Kaapo Pehkonen 9,22. Samu Koponen 9,33. Aatu Heiskanen 9,64. Kalle Hämäläinen ja Mico Pakarinen 9,7Pituus: 1. Mico Pakarinen 191 (188)2. Kaapo Pehkonen 191 (168)3. Kalle Hämäläinen 1694. Samu Koponen 1675. Aatu Heiskanen 145P740 m: 1. Otto Kosunen 9,32. Juuso Kilpeläinen 10,13. Miko-Matias Pirinen 10,4Pituus: 1. Otto Kosunen 203 (203)2. Juuso Kilpeläinen 203 (200)3. Miko-Matias Pirinen 182P840 m: 1. Lauri Kortelainen 7,9Pituus: 1. Lauri Kortelainen 192P1060 m: 1. Esa Pulliainen 10,2Pituus: 1. Esa Pulliainen 327P1160 m: 1. Jesse Pehkonen 10,9Pituus: 1. Jesse Pehkonen 2542. Eemeli Vammelvirta 154

42 osanottajaa

Viikkokisat 12.6. Kuvansin kentällä

T1220 m: 1. Taru Huovinen 9,72. Helmi Järveläinen 12,33. Pihla Tolvanen 23,2Pallonheitto: 1. Helmi Järveläinen 1.252. Taru Huovinen 0.903. Pihla Tolvanen 0.16T330 m: 1 Iida Rouru 13,8Pallonheitto: 1. Iida Rouru 1.90T440 m: 1. Veera Kortelainen 10,52. Elina Naumanen 13,93. Ronja Uusaro 15,14. Wilma Ilmonen 17,7Pallonheitto: 1. Elina Naumanen 3.082. Veera Kortelainen 2.603. Ronja Uusaro 2.524. Wilma Ilmonen 1.50T540 m: 1. Hanna Naumanen 11,82. Taija Huovinen 12,43. Wiivi Ilmonen 13,24. Sini Heikkinen 16,6Pallonheitto: 1. Hanna Naumanen 4.432. Wiivi Ilmonen 3.603. Taija Huovinen 3.344. Sini Heikkinen 2.33T660 m: 1. Ada Laitinen 13,82. Vilma Rouru 14,33. Alida Tanninen 18,4Pallonheitto: 1. Alida Tanninen 7.962. Ada Laitinen 6.143. Vilma Rouru 3.83T7100 m: 1. Nea Kaski 26,32. Senni Kettunen 26,5Pallonheitto: 1. Nea Kaski 8.072. Senni Kettunen 7.88T9150 m: 1. Venla Kettunen 30,32. Nea Paunonen 33,3Kuula ( 2 kg ): 1. Venla Kettunen 2.562. Nea Paunonen 2.42P220 m: 1. Onni Heiskanen 9,92. Veerti Immonen 11,0Pallonheitto: 1. Onni Heiskanen 1.402. Veerti Immonen 1.29P330 m: 1. Santtu Kervinen 9,62. Otto Hämäläinen 9,83. Axel Ollikainen 10,94. Reko Suhonen 11,55. Erik Naumanen 13,9Pallonheitto: 1. Reko Suhonen 3.812. Santtu Kervinen 3.153. Otto Hämäläinen 3.124. Axel Ollikainen 2.455. Erik Naumanen 1.96P440 m: 1. Otto Heiskanen 13,22. Niilo Juutilainen 13,73. Hugo Järveläinen 14,5Pallonheitto: 1. Hugo Järveläinen 3.602. Niilo Juutilainen 2.753. Otto Heiskanen 2.61P540 m: 1. Miska Pakarinen 10,32. Kaapo Koponen 12,93. Aaro Huuskonen 14,5Pallonheitto: 1. Miska Pakarinen 4.152. Kaapo Koponen 3.153. Aaro Huuskonen 2.83P660 m: 1. Samu Koponen 13,12. Aatu Heiskanen 14,03. Miso Pakarinen 14,14. Kalle Hämäläinen 14,75. Lauri Paunonen 14,8Pallonheitto: 1. Kalle Hämäläinen 10.972. Lauri Paunonen 8.343. Aatu Heiskanen 8.004. Miso Pakarinen 7.735. Samu Koponen 4.11P7100 m: 1. Veeti Tolvanen 20,72. Juuso Kilpeläinen 24,5Pallonheitto: 1. Veeti Tolvanen 11.412. Juuso Kilpeläinen 10.06P8100 m: 1. Lauri Kortelainen 21,7Pallonheitto: 1. Lauri Kortelainen 12.32P10150 m: 1. Esa Pulliainen 28,3Kuula ( 2,5 kg ): 1. Esa Pulliainen 2.63P11150 m: 1. Eemeli Vammelvirta 38,4Kuula ( 2,5 kg ): 1. Eemeli Vammelvirta 6.65

42 osanottajaa

Viikkokisat 19.6. Kuvansin kentällä vesisateessa

T440 m: 1. Elina Naumanen 14,32. Ronja Uusaro 16,8T540 m: 1. Hanna Naumanen 11,82. Taija Huovinen 11,93. Sini Heikkinen 15,8T740 m: 1. Emma Nyyssönen 9,2T840 m: 1. Tiia Huovinen 9,42. Viivi Hukkanen 9,5P330 m: 1. Reko Suhonen 12,02. Erik Naumanen 13,9P440 m: 1. Hugo Järveläinen 15,3P540 m: 1. Kaapo Koponen 12,3P640 m: 1. Samu Koponen 9,12. Kaapo Pehkonen 9,9P1060 m: 1. Jerry Hiltunen 11,6P1160 m: 1. Jesse Pehkonen 10,52. Juho Ikonen 10,6

17 osanottajaa

Viikkokisat 26.6. Kuvansin kentällä

T120 m: 1. Viivi Kaski 31,4Pituus: 1. Viivi Kaski 24T220 m: 1. Pihla Tolvanen 15,72. Janna Turunen 23,4Pituus: 1. Janna Turunen 25T330 m: 1. Aino Tarkiainen 11,32. Hilma Kovanen 12,5Pituus: 1. Aino Tarkiainen 852. Hilma Kovanen 60T440 m: 1. Veera Kortelainen 11,62. Elina Naumanen 12,8Pituus: 1. Elina Naumanen 1382. Veera Kortelainen 124T540 m: 1. Riina Kuoksa 9,62. Hanna Naumanen 11,3Pituus: 1. Hanna Naumanen 1602. Riina Kuoksa 153T640 m: 1. Ada Laitinen 8,6Pituus: 1. Ada Laitinen 156T740 m: 1. Emma Nyyssönen 9,02. Nea Kaski 10,13. Jenni Nikarmaa 10,24. Senni Kettunen 10,3Pituus: 1. Emma Nyyssönen 2002. Nea Kaski 1693. Jenni Nikarmaa 1524. Senni Kettunen 139T940 m: 1. Venla Kettunen 8,3Pituus: 1. Venla Kettunen 252P220 m: 1. Veerti Immonen 9,3 2. Eetu Nyyssönen 13,0Pituus: 1. Veerti Immonen 462. Onni Heiskanen 283. Eetu Nyyssönen 12P330 m: 1. Santtu Kervinen 9,62. Reko Suhonen 11,23. Erik Naumanen 23,9Pituus: 1. Santtu Kervinen 1122. Reko Suhonen 713. Erki Naumanen 68P440 m: 1. Joel Tolvanen 12,12. Otto Heiskanen 13,23. Niilo Hynninen 14,8Pituus: 1. Joel Tolvanen 1182. Niilo Hynninen 1153. Otto Heiskanen 64P540 m: 1. Miska Pakarinen 11,62. Paavo Hynninen 11,83. Aaro Huuskonen 15,04. Kaapo Koponen 38,6 Pituus: 1. Paavo Hynninen 1262. Miska Pakarinen 1123. Aaro Huuskonen 864. Kaapo Koponen 52P640 m: 1. Samu Koponen 8,72. Miso Pakarinen 9,33. Aatu Heiskanen ja Kaapo Pehkonen 9,4Pituus: 1. Kaapo Pehkonen 2002. Miso Pakarinen 1953. Aatu Heiskanen 1804. Samu Koponen 164P740 m: 1. Sauli Kolari 8,22. Miko-Matias Pirinen 10,1Pituus: 1. Sauli Kolari 2442. Miko-Matias Pirinen 180P840 m: 1. Pekka Mykrä 8,42. Lauri Kortelainen 8,9Pituus: 1. Lauri Kortelainen 2102. Pekk Mykrä 204P940 m: 1. Joona Tolvanen 7,7Pituus: 1. Joona Tolvanen 274P1160 m: 1. Jesse Pehkonen 11,62. Eemeli Vammelvirta 15,0Pituus: 1. Jesse Pehkonen 2962. Eemeli Vammelvirta 177

39 osanottajaa

Viikkokisat 3.7. Kuvansin kentällä

T120 m: 1. Viivi Kaski 31,4Pallonheitto: 1. Viivi Kaski 0.80T220 m: 1. Taru Huovinen 9,42. Janna Turunen 15,5Pallonheitto: 1. Janna Turunen 1.042. Taru Huovinen 0.92T440 m: 1. Veera Kortelainen 10,82. Elina Naumanen 12,63. Ronja Uusaro 13,9Pallonheitto: 1. Veera Kortelainen 3.552. Ronja Uusaro 2.383. Elina Naumanen 1.70T540 m: 1. Riina Kuoksa 11,22. Hanna Naumanen 11,63. Taija Huovinen 11,74. Sini Heikkinen 16,2Pallonheitto: 1. Riina Kuoksa 4.622. Hanna Naumanen 4.423. Taija Huovinen 3.524. Sini Heikkinen 2.15T660 m: 1. Alida Tanninen 18,2Pallonheitto: 1. Alida Tanninen 8.57T7100 m: 1. Nea Kaski 25,2Pallonheitto: 1. Nea Kaski 8.38T8100 m: 1. Tiia Huovinen 23,4Pallonheitto: 1. Tiia Huovinen 8.46P220 m: 1. Veerti Immonen 8,22. Eetu Nyyssönen 12,2Pallonheitto: 1. Veerti Immonen 2.052. Eetu Nyyssönen 1.18P330 m: 1. Santtu Kervinen 9,92. Axel Ollikainen 10,03. Reko Suhonen 10,74. Erik Naumanen 12,3Pallonheitto: 1. Santtu Kervinen 3.562. Reko Suhonen 2.743. Axel Ollikainen 2.404. Erik Naumanen 1.36P440 m: 1. Niilo Hynninen 13,9Pallonheitto: 1. Niilo Hynninen 3.87P540 m: 1. Paavo Hynninen 11,12. Kaapo Koponen 11,63. Aaro Huuskonen 14,3Pallonheitto: 1. Paavo Hynninen 6.202. Aaro Huuskonen 3.593. Kaapo Koponen 1.91P660 m: 1. Samu Koponen 12,92. Kaapo Pehkonen 14,4Pallonheitto: 1. Kaapo Pehkonen 10.932. Samu Koponen 7.18P7100 m: 1. Sauli Kolari 20,7Pallonheitto: 1. Sauli Kolari 15.80P8100 m: 1. Lauri Kortelainen 22,2Pallonheitto: 1. Lauri Kortelainen 12.14P10150 m: 1. Esa Pulliainen 25,6Kiekko: 1. Esa Pulliainen 15.49P11150 m: 1. Juho Ikonen 24,3Kiekko: 1. Juho Ikonen 15.10

29 osanottajaa

Viikkokisat 10.7. Kuvansin kentällä

T120 m: 1. Viivi Kaski 26,5Pituus: 1. Viivi Kaski 15T440 m: 1. Elina Naumanen 13,42. Ronja Uusaro 15,2Pituus: 1. Elina Naumanen 1072. Ronja Uusaro 75T540 m: 1. Riina Kuoksa 10,12. Hanna Naumanen 11,8Pituus: 1. Riina Kuoksa 1462. Hanna Naumanen 125T740 m: 1. Nea Kaski ja Senni Kettunen 10,0Pituus: 1. Nea Kaski 1622. Senni Kettunen 145T940 m: 1. Venla Kettunen 8,1Pituus: 1. Venla Kettunen 242P220 m: 1. Veerti Immonen 10,0Pituus: 1. Veerti Immonen 44 P330 m: 1. Santtu Kervinen 9,92. Reko Suhonen 10,43. Axel Ollikainen 10,94. Erik Naumanen 11,75. Lasse Kolari 12,5Pituus: 1. Santtu Kervinen 1182. Erik Naumanen 933. Axel Ollikainen 684. Reko Suhonen 605. Lasse Kolari 53P440 m: 1. Niilo Hynninen 13,42. Elias Nykänen 16,0Pituus: 1. Niilo Hynninen 1252. Elias Nykänen 48P540 m: 1. Paavo Hynninen 10,4Pituus: 1. Paavo Hynninen 118P640 m: 1. Kaapo Pehkonen 10,1Pituus: 1. Kaapo Pehkonen 168P740 m: 1. Sauli Kolari 8,62. Juuso Kilpeläinen 9,9Pituus: 1. Sauli Kolari 2182. Juuso Kilpeläinen 186P1060 m: 1. Esa Pulliainen 10,5Pituus: 1. Esa Pulliainen 340P1160 m: 1. Jesse Pehkonen 11,4Pituus: 1. Jesse Pehkonen 3002. Eemeli Vammelvirta 157

23 osanottajaa

 

Viikkokisat 17.7. Kuvansin kentällä

T120 m: 1. Viivi Kaski 23,5Pallonheitto: 1. Viivi Kaski 1.12T220 m: 1. Taru Huovinen 9,42. Pihla Tolvanen 14,6Pallonheitto: 1. Taru Huovinen 1.452. Pihla Tolvanen 0.50T330 m: 1. Aino Tarkiainen 10,9Pallonheitto: 1. Aino Tarkiainen 2.00T440 m: 1. Elina Naumanen 12,82. Wilma Ilmonen 18,33. Ronja Uusaro 19,4Pallonheitto: 1. Aamu Thil 4.482. Elina Naumanen 3.673. Ronja Uusaro 2.484. Wilma Ilmonen 2.40T540 m: 1. Hanna Naumanen 11,22. Taija Huovinen 12,23. Wiivi Ilmonen 12,5Pallonheitto: 1. Hanna Naumanen 4.802. Wiivi Ilmonen 3.633. Taija Huovinen 3.28T7100 m: 1. Nea Kaski 24,5Pallonheitto: 1. Nea Kaski 7.40T8100 m: 1. Tiia Huovinen 23,9Pallonheitto: 1. Tiia Huovinen 8.65P120 m: 1. Noel Thil 29,4Pallonheitto: 1. Noel Thil 0.47P220 m: 1. Veerti Immonen 12,32. Eetu Nyyssönen 12,7Pallonheitto: 1. Eetu Nyyssönen 2.202. Veerti Immonen 1.60P330 m: 1. Santtu Kervinen 9,62. Axel Ollikainen 10,33. Erik Naumanen 12,74. Reko Suhonen 12,85. Lasse Kolari 17,3Pallonheitto: 1. Santtu Kervinen 3.382. Reko Suhonen 2.583. Axel Ollikainen 2.284. Lasse Kolari 2.125. Erik Naumanen 1.67P440 m: 1. Niilo Hynninen 14,3Pallonheitto: 1. Niilo Hynninen 3.70P540 m: 1. Paavo Hynninen 11,22. Kaapo Koponen 11,7Pallonheitto: 1. Paavo Hynninen 5.162. Kaapo Koponen 3.49P660 m: 1. Samu Koponen 14,02. Noa Thil 16,9Pallonheitto: 1. Noa Thil 8.852. Samu Koponen 7.20P7100 m: 1. Veeti Tolvanen 20,92. Sauli Kolari 21,5Pallonheitto: 1. Sauli Kolari 14.652. Veeti Tolvanen 12.80P11150 m: 1. Juho Ikonen 27,3Kuula: 1. Juho Ikonen 4.43

29 osanottajaa

 

 

ETELÄ-SAVON PIIRINMESTARUUSKILPAILUT

Sulkava 5.5.Pm-Maastot

P91 km: 3. Konsta Huusari 5.29,4P112 km: 1. Henri Niemi 8.49,14.

Juho Ikonen 9.11,5T122 km: 2. Iiris Heiskanen 9.26,65.Saara Huusari 10.31,3

MUUT KILPAILUT

Kuopio 3. - 4.2. Avoimet Pohjois-Savon piirinmestaruuskisat

P940 m: 1. Konsta Huusari 7,21Pallonheitto: 1. Konsta Huusari 28.30

Pituus: 2. Konsta Huusari 302P1160 m: 4. Henri Niemi 9,446. Juho Ikonen

ja Kaarle Muurikoski 9,651000 m: 1. Henri Niemi 3.35,064. Juho Ikonen

3.46,93Korkeus: 4. Henri Niemi 115T1260 m: 7. Saara Huusari 9,70

Korkeus: 3. Saara Huusari 120

Varkaus 15.2. Kenttä-Veikkojen Talvicup, 3. osakilpailu

P11Kuula: 1. Henri Niemi 6.36Narukiipeily: 1. Henri Niemi 9 p.Korkeus: 1.

Henri Niemi 115

Joensuu 4.3. Junior Indoor Games

P9200 m: 2. Konsta Huusari 36,551000 m: 2. Konsta Huusari 4.07,89

Pituus: 2. Konsta Huusari 330P11200 m: 5. Henri Niemi 31,957. Kaarle

Muurikoski 33,698. Juho Ikonen 33,711000 m: 2. Henri Niemi 3.33,80

T13200 m: 11. Saara Huusari 33,50Korkeus: 6. Saara Huusari 125

Savonlinna, Tanhuvaara 18.3. Kevätkilpailut

P940 m: 2. Konsta Huusari 7,08Pituus: 3. Konsta Huusari 344Hallijuoksu

n. 400 m: 2. Konsta Huusari 1.32P1160 m: 1. Henri Niemi 9,552. Kaarle

Muurikoski 9,784. Juho Ikonen 9,90Hallijuoksu . 600 m: 1. Henri Niemi 2.15

2. Juho Ikonen 2.23Pituus: 1. Henri Niemi 4033. Kaarle Muurikoski 3774.

Juho Ikonen 374T13Hallijuoksu n. 600 m: 1. Saara Huusari 2.22Korkeus:

6. Saara Huusari 120

Leppävirta 14.4.Kesport-juoksu

T121,7 km: 3. Iiris Heiskanen 7.20,6

Varkaus 9.6. Navitas-maratonin junnumaraton

T3-4200 m:1. Veera Kortelainen 1.0211. Ronja Uusaro 1.30P7-81000m: 4. Lauri Kortelainen 5.16T11-122000 m:2. Iisa Varis 9.05

Juva 11.6.Piirikunnalliset viikkokisat osa 1

P940 m: 1. Konsta Huusari 7,331000 m: 1. Konsta Huusari 4.14,86Pituus 1.Konsta Huusari 318Kuula: 1. Konsta Huusari 5.61P1160 m: 2. Juho Ikonen 10,151000 m: 1. Juho Ikonen 4.00,46Pituus: 2. Juho Ikonen 368P15100 m: 1. Tomi Halinen 13,38T1360 m: 5. Saara Huusari 9,781000 m: 1. Saara Huusari 4.11,59

Juva 9.7.Piirikunnalliset viikkokisat osa 2

P940 m: 1. Konsta Huusari 7,211000 m: 1. Konsta Huusari 4.15,83

Korkeus: 2. Konsta Huusari 90Junnukeihäs: 1. Konsta Huusari 17.06

T13200 m: 5. Saara Huusari 33,551000 m: 1. Iisa Varis 3.52,762. Iiris

Heiskanen 3.55,306. Saara Huusari 4.22,23Korkeus: 3. Saara Huusari 125

22. KUVANSIN YÖJUOKSU28.9.

P101,3 km: 1. Konsta Huusari Kuvansin Kuohu 5.16,12. Lev Vasiljev Pietari (RUS) 9.10,0T101,3 km:1. Essi Kuittinen Leppävirran Viri 5.37,8P121,3 km: 1. Roni Tirkkonen Leppävirran Viri 4.15,7 RE2. Johannes Harakka Leppävirran Viri 4.32,13. Otto Invenius Leppävirran Viri 4.37,74. Henri Niemi Kuvansin Kuohu 4.40,15. Juho Ikonen Kuvansin Kuohu 4.59,86. Anssi Kuitunen Leppävirran Viri 5.07,87. Joonas Liukko Juvan Urheilijat 5.12,8T121,3 km:1. Iiris Heiskanen Kuvansin Kuohu 5.05,82. Iisa Varis Kuvansin Kuohu 5.11,43. Saara Huusari Kuvansin Kuohu 5.13,5P161,3 km:1. Aku Heiskanen Jäppilän Urheilijat 4.13,72. Tuukka Invenius Leppävirran Viri 4.30,3T141,3 km:1. Laura Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 4.34,62. Niina Ollikainen Varkauden Kenttä-Veikot 4.37.93. Anniina Väisänen Sulkavan Urheilijat -415.01,94. Marianna Väisänen Sulkavan Urheilijat -415.13,95. Heta Rundelin Varkauden Kenttä-Veikot 5.30,5Miehet kilpasarja 5,2 km:1. Kimmo Randelin Iisalmen Visa 16.18,62. Aleksei Smirnov Petroskoi (RUS) 17.13,33. Jevgeni Vasiljev Pietari (RUS) 17.42,64. Kauko Rissanen Vesanto 18.03,95. Juha Hytönen Varkauden Kenttä-Veikot 18.26,06. Samu Miettinen Warkauden Urheilijat 18.51,3Naiset kilpasarja 5,2 km:1. Taru Laitinen 21.24,52. Rita Virtanen Joroisten Sporttiklubi 22.14,53. Mari Kotivuori Tean Squeezy 22.25,5Miehet kuntosarja 5,2 km:1. Jarkko Pakarinen Joroisten Sporttiklubi 21.13,82. Matti Marttila Kouvola 21.45,83. Jouko Voutilainen Juvan Urheilijat 22.26,54. Toivo Pelkonen Leppävirran Urheilijat 22.27,85. Kai Kräkin Varkaus 22.36,96. Anssi Tanninen Rantasalmen Urheilijat 23.43,97. Kari Liukkonen Juvan juoksukoulu 26.30,98. Risto Rossi Kuwait Oilers ja Leo Pirinen Hynnilänsaari 27.27,7Naiset kuntosarja 5,2 km:1. Satu Parkkinen Juvan Urheilijat 22.23,72. Anne Kuhlman Joroisten Sporttiklubi 23.51,53. Galina Vasiljev Pietari (RUS) 24.50,74. Kirsi Piiparinen Kuvansin Kuohu 24.55,75. Greta Malkki Leppävirran Urheilijat 25.20,96. Marja-Liisa Hyötyläinen Leppävirran Urheilijat 28.25,67. Minna Koskinen Rantasalmen Urheilijat 29.14,18. Leena Liukkonen Juvan juoksukoulu 29.32,39. Maarit Tallqvist ja Maarit Räisänen Rantasalmen Urheilijat 34.11,9

48 osanottajaa
Tiedotteet
01.08.2017
Oma Sportti-kisat 2017
Kuvansin kentällä 22.8.2017 klo 18 1-8 vuotiaat pallonheitto, 9-12 vuotiaat kuulantyöntö. Kirkonkylän urheilukenttä 29.8.2017 klo 18 Juoksua, 20m - 60m Ilmoittautumiset tunti ennen kisoja ki...

Lue lisää

 
Kuvansin Kuohu Ry | Koulunmäki | 78880 Kuvansi | puh. 044 2708 715 | posti@kuvansinkuohu.fi