Toiminta


Katso ajankohtaiset tiedotteet sivujen oikeasta reunasta. Seuraa myös Kuohun Facebookia  https://www.facebook.com/kuvansinkuohu/?fref=ts

 

Kesä 2017

Silja Line Seurakisat tiistaisin 6.6. alkaen klo 18 Kuvansin urheilukentällä. Aloituslajeina lyhyet juoksumatkat ja pituushyppy. Tervetuloa mukaan.


_________________________________________________________________
Tuloksia 2017
__________________________________________________________________

71. Kuvansin halkijuoksu 27.4.2017

Tulokset:
Kilpasarja, miehet: 1. Varkauden Kenttä-Veikot 6.07,6 ( Veli Damski,Tatu Rundelin, Juho Ikonen, Pietari Ruuskanen, Kaapo Kolari, Juuso Kolari ) 2. Antin Talli Mikkeli 6.28,6 ( Antti Nisonen, Timo Heinikainen, Mikke Paajanen, Henri Hurri, Jani Vaheristo, Veikko Korpikallio)
Kilpasarja, naiset: 1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1 6.41,9 ( Minna Hyvärinen, Sofia Tivinen, Elsa Heinikainen, Liisa Shevchenko, Saaga Attenberg, Aada Ombati ) 2. Mikkelin Kilpa-Veikot 2 (Venla Viitikko, Sofia Kokko, Lotta Häkkänen, Amanda Asikainen, Neela Ombati, Janina Vanhanen )
Erikoisseurat, miehet: 1. Joroisten Palomiehet 6.50,5 ( Mico Brotkin, Henri Tarvainen, Joni Brotkin, Sanni Kasanen, Mika Ihalainen, Kaj Järveläinen ) 2. Antin Talli Mikkeli 7.22,9 ( Marika Lehtelä, Eetu Valtola, Kosti Pöyry, Juha Riekkonen, Heikki Tonteri, Oskari Valtola )
Erikoisseurat, naiset: 1. Joroisten Jyske Salibandy 7.32,4 ( Johanna Tarvainen, Marianne Tarvainen, Hanna Holopainen, Nelli Lyytikäinen, Nea Heiskanen, Julia Härkönen ) 2. Tarmon Taitoluistelijat 1 8.14,1 ( Lotta Matilainen, Anna Suhonen, Liina Suutarinen, Nea Paunonen, Milma Ursin, Venla Kettunen ) 3. Antin Talli Mikkeli 8.16,1 ( Tuula Hyytiäinen, Veera Pöyry, Silja Valtola, Rebekah Dormeus, Emma Korpikallio, Maarit Partanen ) 4. Tarmon Taitoluistelijat 2 8.40,5 ( Veera Hynninen, Senni Kettunen, Filippa Kokki, Juuli Viljakainen, Tiina Seppånen, Pinja Suhonen )
Erikoisseurat, sekasarja: 1. PäiJuha Hytönen ) viönsaaren koulu 6.37,9 REITTIENNÄTYS ( Mika Sarkkinen, Jaakko Ojala, Emmi Räisänen, Miia Hietala, Leevi Pekonen, Juha Hytönen) 2. Leppävirran Urheilijat 7.48,9 ( Satu Immonen, Anu Huttunen, Matti Mäkinen, Greta Malkki, Tapio Malkki, Ismo Kotijärvi )
Miniviesti, tytöt: 1. Mikkelin Kilpa-Veikot 3.18,3 ( Vilma Leskinen, Neela Ombati, Saaga Attenberg, Aada Ombati ) 2. Joroisten Urheilijat/Uut 3.22,8 ( Iida Pekkalin, Eevi Holma, Rita Räisänen, Iitu Holma ) 3. Kuvansin Kuohu 3.38,7 ( Pinja Lampinen, Riina Kuoksa, Taija Huovinen, Kerttu Kärkkäinen ) 4. Varkauden Kenttä-Veikot 3.48,9 ( Aino Tarkiainen, Veera Kortelainen, Tea Osmala, Aino Tarkiainen ) 5. Joroisten Urheilijat/Oot 3.51,2 ( Janna Turunen, Oona Peuhkuri, Hertta Häyrynen, Jenna Kiira ) 6. Joroisten Urheilijat/Jiit 3.54,6 (Jessika Hämäläinen, Sini Pekkalin, Veera Paroinen, Siiri Tarvus )
Miniviesti, pojat: 1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1 3.25,3 ( Mikael Vartiainen, Juho Tonteri, Jed Dormeus, Veikko Korpikallio ) 2. Joroisten Urheilijat/Oot 3.25,9 ( Lenni Natunen, Kaapo Koponen, Jalmari Häyrynen, Tuomas Pelkonen ) 3.Joroisten Urheilijat/Jiit 3.31,4 ( Aleksi Kauhanen, Herkko Häyrynen, Aku Huupponen, Niilo Lundström ) 4. Joroisten Urheilijat/Uut 4.03,2 ( Unto Maaranen, Samuel Pelkonen, Samu Koponen, Joona Pelkonen ) 5. Mikkelin Kilpa-Veikot 2 4.12,5 ( Eero Aarniosalo, Oskari Kokko, Eetu Valtola, Kosti Pöyry )
Yhteensä 23 joukkuetta ( 116 juoksijaa )



OmaSportti-mestaruushiihdot 14.3. Joroisissa.

Yhteistyökumppanimme hiihdot taas järjestettiin. Mukavasti 56 hiihtäjää Tässä tulokset:

T3 30 m: 1. Martta Peuhkuri 1.20 2. Aino Turunen 1.59 3. Venla Sikanen 2.00 4. Alma Reijonen 2.28 5. Vuokko Kautto 22.57
P3 30 m: 1. Daniel Turunen 1.52
T4 100 m: 1. Heta Räisänen 1.11 2. Vuokko Kuronen 1.12
P4 100 m: 1. Samuli Koponen 1.55
T5 200 m: 1. Anni Kilpeläinen 2.04 2. Netta Turunen 3.50
P5 200 m: 1. Heikki Mikkonen 2.11 2. Aatu Turunen 3.57 3. Patrik Teittinen 4.21
T6 200 m: 1. Petra Suhonen 1.42 2. Sanni Immonen 1.53 3. Minttu Lampinen 2.07 4. Aurora Keitaa 2.17
P6 200 m: 1. Aapo Huupponen 1.22 2. Iivo Räisänen 1.45
T7 400 m: 1. Vilja Kuronen 2.27 2. Emilia Piira 2.30 3. Taru Huovinen 2.31 4. Janna Turunen 2.39
P7 400 m: 1. Heikki Teittinen 2.13 2. Veerti Immonen 2.24 3. Aaro Autio 2.26 4. Jaakko Kettunen 3.53
T8 400 m: 1. Elma Katainen 2.25 2. Iida Pekkalin 2.43 3. Pinja Immonen 2.54
P8 400 m: 1. Lenni Natunen 1.38 2. Erik Naumanen 2.04 3. Reko Suhonen 2.22 4. Eeli Markkanen 3.11
T9 1 km: 1. 1. Eevi Holma 4.53 2. Elina Naumanen 5.28 3. Pinja Lampinen 7.13
P9 1 km: 1. Elvi Jankko 4.33 2. Eemeli Piira 7.32 3. Oskari Kettunen 10.31
T10 1 km: 1. Taija Huovinen 5.01 2. Hanna Naumanen 5.05 3. Sini Pekkalin 7.03 4. Iida Katainen 7.04 5. Hertta Häyrynen 7.07
P10 1 km: 1. Kaapo Koponen 6.05 2. Herkko Häyrynen 6.54 3. Niklas Turunen 7.01
P11 2 km: 1. Jesse Karvonen 7.06 2. Tomas Teittinen 7.59 3. Samu Koponen 8.13 4. Valtteri Kautto 8.23 5. Joonas Pohjola 10.12
P12 2 km: 1. Jalmari Häyrynen 7.04 2. Miko-Matias Pirinen 8.47



Hallikisat:

Hallikisat 13.3. Kuvansin liikuntasalilla:
T3 30 m: 1. Aino Turunen 11,4 Vauhditon pituus: 1. Aino Turunen 64
T4 30 m: 1. Iida Kaski 8,4 2. Rosa Saukko 11,1 3. Eerika Malkki 14,0 Vauhditon pituus: 1. Iida Kaski 87 2. Rosa Saukko 82 3. Eerika Malkki 63
T5 30 m: 1. Tyyne Kovanen 8,6 Vauhditon pituus: 1. Tyyne Kovanen 131 T6 30 m: 1. Sanni Immonen 6,8 2. Aurora Keitaa 6,9 3. Petra Suhonen 7,4 4. Minttu Lampinen 7,5 5. Viivi Kaski 8,2 6. Iina Pärnänen 8,5 Vauhditon pituus: 1. Aurora Keitaa 137 2. Iina Pärnänen 133 3. Sanni Immonen 132 4. Petra Suhonen 131 5. Minttu Lampinen 130 6. Sofia Nykänen 128 7. Viivi Kaski 101
T7 30 m: 1. Emilia Piira 6,6 2. Nanna Markkanen 7,5 Vauhditon pituus: 1. Nanna Markkanen 145 2. Emilia Piira 141
T8 30 m: 1. Kerttu Räsänen 6,5 Vauhditon pituus: 1. Kerttu Räsänen 150
T9 30 m: 1. Elina Naumanen 5,9 2. Pinja Lampinen 6,1 Vauhditon pituus: 1. Elina Naumanen 176 2. Pinja Lampinen 150
T10 30 m: 1. Kerttu Kärkkäinen 5,6 2. Riina Kuoksa ja Hanna Naumanen 5,9 4. Taija Huovinen 6,0 Vauhditon pituus: 1. Taija Huovinen 182 2. Hanna Naumanen 179 3. Kerttu Kärkkäinen 170 4. Riina Kuoksa 156
P2 20 m: 1. Atte Kaski 15,6 2. Iisak Lappi 41,1 Vauhditon pituus: 1. Atte Kaski 15 2. Iisak Lappi 10
P3 30 m: 1. Nestori Savolainen 11,5 2. Onni Karvinen 14,6 Vauhditon pituus: 1. Nestori Savolainen 28 2. Onni Karvinen 25
P4 30 m: 1. Aapo Mikkonen 11,3 2. Aleksis Suuronen 12,0 3. Luukas Suuronen 12,6 Vauhditon pituus: 1. Aapo Mikkonen 90 2. Aleksis Suuronen 74 3. Luukas Suuronen 47
P5 30 m: 1. Rasmus Saukko 8,9 2. Aatu Turunen 10,1 Vauhditon pituus: 1. Rasmus Saukko 109 2. Aatu Turunen 101
P6 30 m: 1. Elias Vesa 6,4 2. Arttu Mikkonen 8,3 Vauhditon pituus: 1. Elias Vesa 148 2. Arttu Mikkonen 144
P7 30 m: 1. Veerti Immonen 6,2 Vauhditon pituus: 1. Veerti Immonen 161
P8 30 m: 1. Erik Naumanen 6,1 2. Reko Suhonen 6,2 Vauhditon pituus: 1. Reko Suhonen 163 2. Erik Naumanen 160
P9 30 m: 1. Elias Nykänen ja Eemeli Piira 6,6 Vauhditon pituus: 1. Elias Nykänen 159 2. Eemeli Piira 149
37 osanottajaa


Hallikisat 20.2. Kuvansin liikuntasalilla
T4 30 m: 1. Ninni Malava 10,8 2. Eerika Malkki 14,2 Pallonheitto: 1. Ninni Malava 2.40 2. Eerika Malkki 1.82
T5 30 m:
1. Tyyne Kovanen 8,6 2. Heidi Wright 11,3 Pallonheitto: 1. Tyyne Kovanen 3.68 2. Heidi Wright 2.50
T6 30 m:
1. Sanni Immonen 7,0 2. Petra Suhonen 7,2 3. Minttu Lampinen 8,3 4. Iina Pärnänen 9,3 Pallonheitto: 1. Iina Pärnänen 6.65 2. Sanni Immonen 5.26 3. Petra Suhonen 4.26 4. Minttu Lampinen 4.00
T7 30 m:
1. Pihla Tolvanen 6,5 2. Inka Huttunen 6,6 3. Emilia Piira 6,7 4. Taru Huovinen 7,5 Pallonheitto: 1. Emilia Piira 10.50 2. Taru Huovinen 8.90 3. Inka Huttunnen 8.10 4. Pihla Tolvanen 6.85
T8 30 m:
1. Kerttu Räsänen 6,4 Pallonheitto: 1. Kerttu Räsänen 8.42
T9 30 m:
1. Pinja Lampinen ja Elina Naumanen 6,1 3. Milla Simonen 7,1 Kuula: 1. Elina Naumanen 3.82 2. Pinja Lampinen 3.04 3. Milla Simonen 2.42
T10 30 m: 1. Kerttu Kärkkäinen 5,6 2. Hanna Naumanen 5,8 3. Taija Huovinen 5,9 4. Riina Kuoksa 6,0 Kuula: 1. Kerttu Kärkkäinen 4.70 2. Hanna Naumanen 4.36 3. Taija Huovinen 4.08 4. Riina Kuoksa 3.96
P1 20 m: 1. Toivo Turunen 89,6 Pallonheitto: 1. Toivo Turunen 0.12 P2 20 m: 1. Iisak Lappi 42,4 Pallonheitto: 1. Iisak Lappi 0.19 P3 30 m: 1. Onni Karvinen 15,3 2. Onni Turunen 18,4 Pallonheitto: 1. Onni Turunen 1.92 2. Onni Karvinen 0.85 P4 30 m: 1. Luukas Suuronen 11,5 2. Aleksis Suuronen 13,2 Pallonheitto: 1. Luukas Suuronen 3.10 2. Aleksis Suuronen 1.66 P6 30 m: 1. Elias Vesa 7,3 2. Veeti Turunen 9,3 Pallonheitto: 1. Elias Vesa 8.20 2. Veeti Turunen 7.54 P7 30 m: 1. Veerti Immonen 6,3 Pallonheitto: 1. Veerti Immonen 13.88 P8 30 m: 1. Erik Naumanen 6,2 2. Reko Suhonen 6,6 Pallonheitto: 1. Reko Suhonen 15.93 2. Erik Naumanen 12.86 P9 30 m: 1. Eemeli Piira 6,7 Kuula: 1. Eemeli Piira 3.78 P11 30 m: 1. Kaapo Pehkonen 5,7 Kuula: 1. Kaapo Pehkonen 4.28
33 osanottajaa


Hallikisat 16.1. Kuvansin liikuntasalilla
T3 30 m: 1. Lilli Markkanen 28,4 Vauhditon pituus : 1. Lilli Markkanen 38 T4 30 m: 1. Ninni Malava 11,0 2. Rosa Saukko 12,0 Vauhditon pituus: 1. Ninni Malava 71 2. Rosa Saukko 55 T5 30 m: 1. Tyyne Kovanen 10,3 Vauhditon pituus: 1. Tyyne Kovanen 110 T6 30 m: 1. Sanni Immonen 7,3 2. Petra Suhonen 7,6 3. Aurora Keitaa 8,1 4. Iina Pärnänen 8,6 Vauhditon pituus: 1. Sanni Immonen ja Aurora Keitaa 130 3. Petra Suhonen 117 4. Iina Pärnänen 112 T7 30 m: 1. Emilia Piira 6,5 2. Taru Huovinen 6,8 3. Nanna Markkanen 7,1 4. Pihla Tolvanen 7,7 Vauhditon pituus: 1. Emilia Piira 147 2. Nanna Markkanen 137 3. Pihla Tolvanen 131 4. Taru Huovinen 116 T8 30 m: 1. Kerttu Räsänen 6,7 Vauhditon pituus: 1. Kerttu Räsänen 152 T9 30 m: 1. Elina Naumanen 6,1 2. Henni Halonen 6,3 3. Pinja Lampinen 6,4 4. Mandi Hukkanen 6,9 Vauhditon pituus: 1. Elina Naumanen 166 2. Henni Halonen 154 3. Mandi Hukkanen ja Pinja Lampinen 130 T10 30 m: 1. Hanna Naumanen 5,8 2. Taija Huovinen 6,3 Vauhditon pituus: 1. Hanna Naumanen 178 2. Taija Huovinen 166 P3 30 m: 1. Onni Turunen 12,7 2. Nestori Savolainen 15,6 3. Onni Karvinen 21,4 Vauhditon pituus: 1. Nestori Savolainen 47 2. Onni Karvinen ja Onni Turunen 22 P4 30 m: 1. Aleksis Suuronen 11,9 2. Luukas Suuronen 12,1 Vauhditon Pituus: 1. Luukas Suuronen 50 2. Aleksis Suuronen 38 P5 30 m: 1. Rasmus Saukko 9,7 2. Otto Turunen 11,8 Vauhditon Pituus: 1. Otto Turunen 66 P6 30 m: 1. Elias Vesa 7,7 2. Veeti Turunen 9,0 Vauhditon pituus: 1. Elias Vesa 119 2. Veeti Turunen 80 P7 30 m: 1. Veerti Immonen 6,1 Vauhditon pituus: 1. Veerti Immonen 165 P8 30 m: 1. Erik Naumanen 6,0 2. Reko Suhonen 6,4 Vauhditon pituus: 1. Erik Naumanen ja Reko Suhonen 151 P9 30 m: 1. Eemeli Piira 6,5 Vauhditon pituus: 1. Eemeli Piira 138 P11 30 m: 1. Kaapo Pehkonen 5,6 Vauhditon Pituus: 1. Kaapo Pehkonen 165
33 osanottajaa


__________________________________________________________________

Tuloksia 2016
__________________________________________________________________

JOROISTEN OMASPORTTI-OLYMPIALAISET

KIRKONKYLÄN KENTÄLLÄ 30.8.

P2  20 m: 1. Tatu Jurvainen 23,2  T2  20 m: 1. Silja Natunen 9,3  2. Aino Turunen 9,4  3. Enni Ikonen 11,2  4. Vuokko Kautto 12,7  5. Meea Tuovinen 25,0  6. Martta Peuhkuri 26,9  P2  20 m: 1. Vili Hynninen 9,2  2. Daniel Turunen 11,9  3. Vili Lavikainen 12,0  4. Nestori Savolainen 13,0  5. Waltteri Naukkarinen 13,9  6. Onni Karvinen 25,2  T3  30 m: 1. Eea Hakala 10,9  2. Vuokko Kuronen 11,8  3. Heta Räisänen 12,1  4. Rosa Saukko 13,0  5. Sofia Herranen 14,0  6. Esteri Rahikainen 14,9  P3  30 m: 1. Väinö Ikonen 10,5  T4  40 m: 1. Tyyne Kovanen 10,5  2. Netta Turunen 10,6  3. Janni Pitkänen 11,9  P4 40 m: 1. Nicky Hoffren 11,2  2. Veeti Savolainen 11,6  3. Weeti Ilmonen 12,4  4. Perttu Kolari 12,7  5. Aatu Turunen 12,9  6. Patrik Teittinen 14,1  7. Rasmus Saukko 15,5  8. Simo Sikanen 15,6  T5  40 m: 1. Sanni Immonen 9,4  2. Aurora Keitaa 9,5  3. Petra Suhonen 9,7  4. Helmi Turunen 10,5  5. Minttu Lampinen 11,1  6. Aino-Maria Kuusikko12,4  7. Sofia Nykänen 23,8  P5  40 m: 1. Akseli Tarkiainen 9,7  2. Iivo Räisänen 10,0  3. Lucas Immonen 11,2  4. Matias Seppänen 11,3  T6  40 m: 1. Martta Seppänen 8,6  2. Emilia Piira 8,7  3. Taru Huovinen 9,1  4. Tinja Rantula 9,2  5. Vilja Kuronen 9,3  6. Janna Turunen 9,5  7. Jemina Pitkänen 9,7  8. Iina Hynninen 11,2  9. Elli-Ilona Kuusikko 12,6  P6  40 m: 1. Veerti Immonen 8,7  2. Heikki Teittinen 8,9  3. Viljami Kautto 26,6  T7  40 m: 1. Hilma Kovanen 8,1  2. Iida Pekkalin 8,5  3. Aino Tarkiainen 8,6  4. Kerttu Räsänen ja Sini Sikanen 8,9  P7  40 m: 1. Lenni Natunen 8,1  2. Erik Naumanen 8,4  3. Reko Suhonen 8,6  4. Kaapo Tuovinen 8,7  5. Sisu Ikonen 8,8  T8  40 m: 1. Veera Kortelainen 7,2  2. Eevi Holma 7,5  3. Ninni Koponen ja Elina Naumanen 8,3  5. Nella Laurila 8,5  6. Malla Korhonen 8,6  7. Selma Vänttinen 8,7  8. Ronja Uusaro 9,6  9. Wilma Ilmonen 10,3  10. Pinja Lampinen 16,0  P8  40 m: 1. Leevi Hynninen 8,0  2. Väinö Kuronen 8,5  3. Eemeli Piira 8,7  4. Elias Nykänen 8,9  T9  40 m: 1. Matilda Seppänen 7,4  2. Hanna Naumanen 7,7  3. Taija Huovinen 7,8  4. Sini Pekkalin 7,9  5. Hertta Häyrynen 8,0  6. Aino Kosunen 8,6  7. Wiivi Ilmonen 8,7  P9  40 m: 1. Veeti Rantula 7,2  2. Niklas Turunen 7,8  3. Herkko Häyrynen 7,9  4. Niko Laurila 8,4  P10  60 m: 1. Jesse Kolari 10,3  2. Tomas Teittinen 11,3  3. Valtteri Kautto ja Joonas Pohjola 11,4  5. Jesse Korhonen 12,8  T11  60 m: 1. Viivi Auvinen 11,2  2. Mira Ikonen 12,8  P11  60 m: 1. Jalmari Häyrynen 9,7  2. Ville Teittinen 11,7  3. Miko-Matias Pirinen 12,1  T12  60 m: 1. Julia Kolari 9,8
100 osanottajaa

KAHDEN OSAKILPAILUN YHTEISPISTEET
P1  1. Tatu Jurvainen 1  T2  1. Silja Natunen 11  2.Vuokko Kautto, Enni Ikonen ja Aino Turunen 7  5. Meea Tuovinen 3  6.Martta Peuhkuri 1  P2  1. Daniel Turunen 9  2. Waltteri Naukkarinen ja Vili Lavikainen 7  4. Jose Huovinen ja Vili Hynninen 6  6. Nestori Savolainen 4  7. Onni Karvinen 3  T3  1. Eea Hakala 8  2. Rosa Saukko 6  3. Vuokko Kuronen 5  4. Heta Räisänen 4  5. Esteri Rahikainen ja Sofia Herranen 2  P3  1. Väinö Ikonen 2  T4  1. Tyyne Kovanen 6  2. Netta Turunen 4  3. Janni Pitkänen 2  P4  1. Nicky Hoffren 11  2. Weeti Ilmonen 10  3. Rasmus Saukko, Perttu Kolari ja Veeti Savolainen 7  6. Aatu Turunen 5  7. Patrik Teittinen 3  8. Simo Sikanen 1  T5  1. Petra Suhonen, Aurora Keitaa ja Sanni Immonen 9  4. Minttu Lampinen 8  5. Sofia Nykänen 7  6. Helmi Turunen 4  7. Aino-Maria Kuusikko 3  P5  1. Akseli Tarkiainen 7  2. Matias Seppänen, Lucas Immonen ja Iivo Räisänen 3  T6  1. Emilia Piira ja Martta Seppänen 13  3. Janna Turunen ja Taru Huovinen 10  5. Tinja Rantula 6  6. Vilja Kuronen 5  7. Jemina Pitkänen 4  8. Elli-Ilona Kuusikko 3  9. Iina Hynninen 2  P6  1. Veerti Immonen 6  2. Viljami Kautto ja Heikki Teittinen 3  T7  1. Aino Tarkiainen, Iida Pekkalin ja Hilma Kovanen 8  4. Kerttu Räsänen 3,5  5. Sini Sikanen 1,5  6. Miisa Anttila 1  P7  1. Lenni Natunen 9  2. Kaapo Tuovinen ja Erik Naumanen 7  4. Reko Suhonen 6  5. Sisu Ikonen 2  T8  1. Ninni Koponen 13,5  2. Nella Laurila 13  3. Veera Kortelainen 12  4. Elina Naumanen 11,5  5. Malla Korhonen 10  6. Eevi Holma 9  7. Ronja Uusaro 6  8. Selma Vänttinen 4  9. Pinja Lampinen ja Wilma Ilvonen 2  P8  1. Eemeli Piira ja Leevi Hynninen 4  3. Väinö Kuronen 3  4. Elias Nykänen 2 T9  1. Hanna Naumanen 13  2. Taija Huovinen 11  3. Matilda Seppänen 8  4. Sini Pekkalin 7  5. Riina Anttila ja Wiivi Ilmonen 5  7. Hertta Häyrynen 3  8. Inka Koola ja Aino Kosunen 2  P9  1. Veeti Rantula 4  2. Niklas Turunen 3  3. Niko Laurila ja Herkko Häyrynen 2  P10  1. Valtteri Kautto 5,5  2. Jesse Kolari 5  3. Tomas Teittinen 4  4. Joona Pohjola 3,5  5. Jesse Korhonen 3  T11  1. Viivi Auvinen 3  2. Mira Ikonen 1  P11  1. Jalmari Häyrynen 3  2. Miko-Matias Pirinen ja Ville Teittinen 2  T12  1. Julia Kolari 1
104 osallistujaa
____________________________________________

JOROISTEN OMASPORTTI-OLYMPIALAISET

KUVANSIN KENTÄLLÄ 23.8.
T2 Pallonheitto: 1. Silja Natunen 1.80 2. Vuokko Kautto 1.54 3. Enni Ikonen 1.50 4. Aino Turunen 1.32 5. Meea Tuovinen 1.00 P2 Pallonheitto: 1. Jose Huovinen 2.10 2. Waltteri Naukkarinen 1.66 3. Daniel Turunen 1.57 4. Vili Lavikainen 1.18 5. Onni Karvinen 0.90 6. Nestori Savolainen 0.76 T3 Pallonheitto: 1. Rosa Saukko 2.60 2. Eea Hakala 1.75 3. Esteri Rahikainen 1.70 P3 Pallonheitto: 1. Väinö Ikonen 2.25 T4 Pallonheitto: 1. Tyyne Kovanen 3.57 2. Netta Turunen 3.50 3. Janni Pitkänen 3.30 P4 Pallonheitto: 1. Rasmus Saukko 4.20 2. Weeti Ilmonen 4.10 3. Nicky Hoffren 3.70 4. Perttu Kolari 3.50 5. Aatu Turunen 3.24 T5 Pallonheitto: 1. Sofia Nykänen 5.60 2. Minttu Lampinen 5.55 3. Petra Suhonen 5.40 4. Aurora Keitaa 5.12 5. Sanni Immonen 5.00 6. Aino-Maria Kuusikko 2.95 P5 Pallonheitto: 1. Akseli Tarkiainen 8.58 2. Matias Seppänen 7.79 3. Lucas Immonen 3.55 T6 Pallonheitto: 1. Janna Turunen 9.90 2. Emilia Piira 9.10 3. Martta Seppänen 7.70 4. Taru Huovinen 6.10 5. Elli-Ilona Kuusikko 5.82 6. Jemina Pitkänen 5.22 P6 Pallonheitto 1. Veerti Immonen 13.35 2. Viljami Kautto 9.54 3. Heikki Teittinen 8.68 T7 Pallonheitto: 1. Aino Tarkiainen 11.14 2. Iida Pekkalin 10.38 3. Hilma Kovanen 7.15 4. Kerttu Räsänen 7.14 5. Miisa Anttila 6.45 P7 Pallonheitto: 1. Kaapo Tuovinen 14.92 2. Lenni Natunen 14.58 3. Erik Naumanen 14.25 4. Reko Suhonen 11.35 5. Sisu Ikonen 7.45 T8 Pallonheitto: 1. Nella Laurila 10.33 2. Ninni Koponen 10.30 3. Malla Korhonen 9.42 4. Elina Naumanen 9.05 5. Ronja Uusaro 8.32 6. Veera Kortelainen 7.80 7. Pinja Lampinen 7.70 P8 Pallonheitto: 1. Eemeli Piira 15.10 2. Elias Nykänen 10.92 T9 Kuula: 1. Hanna Naumanen 4.01 2. Taija Huovinen 4.00 3. Riina Anttila 3.43 4. Wiivi Ilmonen 3.40 5. Sini Pekkalin 3.30 6. Inka Koola 2.90 7. Matilda Seppänen 2.80 P9 Kuula: 1. Niko Laurila 4.08 P10 Kuula: 1. Valtteri Kautto 4.92 2. Jesse Korhonen 4.28 3. Joonas Pohjola 3.70 T11 Kuula: 1. Viivi Auvinen 6.42 P11 Kuula: 1. Miko-Matias Pirinen 4.65
73 osanottajaa
___________________________________________________________

Aikuisten yleisurheilukisat Kuvansin kentällä 6.9.

Naiset:
100 m: 1. Ninni Lappi 16,5 Pituus: 1. Ninni Lappi 333 2. Minna Pehkonen 272 Kuula ( 2,5 kg ): 1. Miia Nykänen 7.63 2. Ninni Lappi 7.11 3. Maija-Riitta Kansanoja 6.63 4. Tarja Vammelvirta 5.63 Keihäs ( 400 g ): 1. Ninni Lappi 18.35 2. Miia Nykänen 13.09
Miehet:
100 m: 1. Jarkko Naumanen 13,9 2. Jarmo Huovinen 14,2 3. Tomi Nykänen 14,4 4. Timo Immonen 14,7 5. Pentti Kalliolahti 19,0 6. Harri Koponen 19,1 7. Seppo Virtanen 21,0 3000 m: 1. Timo Immonen 11.00 2. Jarkko Naumanen 12.52 3. Harri Koponen 12.55 Pituus: 1. Tomi Nykänen 491 (490) 2. Jarkko Naumanen 491 (484) 3. Jarmo Huovinen 488 4. Timo Immonen 390 5. Seppo Virtanen 326 6. Pentti Kalliolahti 300 7. Harri Koponen 283 Korkeus: 1. Tomi Nykänen 155 2. Jarkko Naumanen 140 3. Jarmo Huovinen 135 Kuula ( 5,4 kg ): 1. Petri Tuovinen 9.87 2. Tomi Nykänen 9.74 3. Jarmo Huovinen 9.72 4. Jarkko Naumanen 9.38 5. Seppo Virtanen 9.07 6. Antti Lehtonen 8.95 7. Timo Immonen 7.41 8. Pentti Kalliolahti 7.04 9. Harri Koponen 6.54 Keihäs ( 600 g ): 1. Petri Tuovinen 39.44 2. Tomi Nykänen 37.20 3. Jarmo Huovinen 36.67 4. Jarkko Naumanen 32.73 5. Timo Immonen 32.60 6. Seppo Virtanen 26.35 7. Antti Lehtonen 25.38 8. Harri Koponen 22.72 9. Pentti Kalliolahti 18.18
14 osanottajaa
_______________________________________________
SILJALINE Seurakisat 9.8. Kuvansin kentällä

T2 20 m: 1. Olivia Anttila 14,3 Pituus: 1. Olivia Anttila 25 T3 30 m: 1. Iida Kaski 10,0 Pituus: 1. Iida Kaski 82 Pallonheitto: 1. Iida Kaski 1.44 T4 40 m: 1. Netta Turunen 11,5 2. Janni Pitkänen 13,2 Pituus: 1. Netta Turunen 106 2. Janni Pitkänen 91 Pallonheitto: 1. Netta Turunen 3.28 2. Janni Pitkänen 1.83 T5 40 m: 1. Sanni Immonen 9,1 2. Aurora Keitaa 9,6 3. Petra Suhonen 9,7 4. Viivi Kaski 16,3 Pituus: 1. Aurora Keitaa 167 2. Petra Suhonen 163 3. Sanni Immonen 142 4. Viivi Kaski 105 Pallonheitto: 1. Aurora Keitaa 5.17 2. Petra Suhonen 4.24 3. Sanni Immonen 4.06 4. Viivi Kaski 3.62 T6 40 m: 1. Pihla Tolvanen 9,5 2. Janna Turunen 9,6 3. Taru Huovinen 9,7 4. Jemina Pitkänen 9,9 Pituus: 1. Janna Turunen 192 2. Pihla Tolvanen 181 3. Taru Huovinen 176 4. Jemina Pitkänen 127 Pallonheitto: 1. Janna Turunen 7.98 2. Jemina Pitkänen 5.70 3. Taru Huovinen 4.26 4. Pihla Tolvanen 3.41 T7 40 m: 1. Kerttu Räsänen 9,4 2. Miisa Anttila 9,7 Pituus: 1. Kerttu Räsänen 200 2. Miisa Anttila 172 T8 40 m: 1. Veera Kortelainen 7,7 2. Elina Naumanen 8,1 3. Henni Halonen 8,2 Pituus: 1. Veera Kortelainen 268 2. Elina Naumanen 236 3. Henni Halonen 230 Pallonheitto: 1. Henni Halonen 12.85 2. Elina Naumanen 9.30 3. Veera Kortelainen 7.82 T9 40 m: 1. Taija Huovinen 7,9 2. Hanna Naumanen 8,0 3. Riina Kuoksa 8,2 4. Riina Anttila 8,6 Pituus: 1. Hanna Naumanen 275 2. Taija Huovinen 249 3. Riina Kuoksa 212 4. Riina Anttila 203 Kuula: 1. Taija Huovinen 3.19 2. Hanna Naumanen 3.12 T11 60 m: 1. Nea Kaski 11,1 Pituus: 1. Nea Kaski 284 Kuula: 1. Nea Kaski 5.30 P1 20 m: 1. Atte Kaski 20,7 Pituus: 1. Atte Kaski 20 Pallonheitto: 1. Atte Kaski 0.58 P2 20 m: 1. Jose Huovinen 9,9 2. Daniel Turunen 11,2 3. Samuel Hyytiä 19,4 Pituus: 1. Jose Huovinen 42 2. Samuel Hyytiä 27 3. Daniel Turunen 26 Pallonheitto: 1. Samuel Hyytiä 1.82 2. Daniel Turunen 1.00 3. Jose Huovinen 0.78 P3 30 m: 1. Luukas Suuronen 14,6 2. Aleksis Suuronen 15,0 Pituus: 1. Luukas Suuronen 42 2. Aleksis Suuronen 35 Pallonheitto: 1. Luukas Suuronen 1.40 2. Aleksis Suuronen 1.38 P5 40 m: 1. Kimi Rautiainen 9,7 Pituus: 1. Kimi Rautiainen 182 Pallonheitto: 1. Kimi Rautiainen 9.80 P6 40 m: 1. Veerti Immonen 8,7 Pituus: 1. Veerti Immonen 217 Pallonheitto: 1. Veerti Immonen 11.40 P7 40 m: 1. Reko Suhonen 8,6 2. Erik Naumanen 8,8 3. Miro Rautiainen 9,2 Pituus: 1. Erik Naumanen 252 2. Reko Suhonen 237 3. Miro Rautiainen 190 Pallonheitto: 1. Erik Naumanen 12.25 2. Miro Rautiainen 8.58 3. Reko Suhonen 7.95 P8 40 m: 1. Elias Nykänen 9,1 Pituus: 1. Elias Nykänen 231 Pallonheitto: 1. Elias Nykänen 10.40 Äidit 100 m: 1. Minna Kortelainen 16,8 2. Virpi Immonen 17,8 3. Asta Markkanen ja Miia Nykänen 17,9 5. Outi Tolvanen 18,4 6. Jonna Suhonen 18,5 7. Tuija Pitkänen 20,8 8. Terttu Altio 27,8 Pituus: 1. Virpi Immonen 340 2. Minna Kortelainen 332 3. Asta Markkanen 305 4. Outi Tolvanen 300 5. Miia Nykänen 273 6. Jonna Suhonen 264 7. Satu Laukkanen 254 8. Jaana Kaski 254 9. Tuija Pitkänen 250 10. Terttu Altio 184 Kuula: 1. Outi Tolvanen 7.58 2. Minna Kortelainen 7.04 3. Jaana Kaski 6.76 4. Virpi Immonen 6.46 5. Satu Laukkanen 5.90 6. Miia Nykänen 5.62 7. Asta Markkanen 5.42 8. Jonna Suhonen 5.38 9. Tuija Pitkänen 5.05 10 Terttu Altio 3.56 Isät 100 m: 1. Tomi Nykänen 14,0 2. Jarmo Huovinen ja Jarkko Naumanen 14,5 4. Riku Suhonen 15,3 5. Ville Turunen 16,8 6. Olli Immonen 19,2 Pituus: 1. Jarkko Naumanen 476 2. Tomi Nykänen 475 3. Jarmo Huovinen 460 4. Riku Suhonen 429 5. Olli Immonen 316 Kuula: 1. Ville Turunen 9.38 2. Riku Suhonen 9.26 3. Jarmo Huovinen 9.04 4. Tomi Nykänen 8.88 5. Jarkko Naumanen 8.22 6. Olli Immonen 6.75
50 osanottajaa

SILJALINE Seurakisat 2.8. Kuvansin kentällä

T3 30 m: 1. Iida Kaski 10,7 Pallonheitto: 1. Iida Kaski 2.60 T4 40 m: 1. Netta Turunen 11,1 2. Janni Pitkänen 12,6 Pallonheitto: 1. Netta Turunen 3.35 2. Janni Pitkänen 3.08 T5 40 m: 1. Sanni Immonen ja Aurora Keitaa 9,0 3. Petra Suhonen 10,1 4. Viivi Kaski 12,5 Renkaan heitto: 1. Petra Suhonen 5.82 2. Aurora Keitaa 5.25 3. Viivi Kaski 3.65 4. Sanni Immonen 3.30 T6 40 m: 1. Emilia Piira 9,1 2. Taru Huovinen ja Janna Turunen 9,3 4. Jemina Pitkänen 10,1 Renkaan heitto: 1. Jemina Pitkänen 7.68 2. Janna Turunen 7.44 3. Emilia Piira 7.00 4. Taru Huovinen 4.85 T7 40 m: 1. Aino Tarkiainen 7,9 2. Kerttu Räsänen 9,1 Renkaan heitto: 1. Aino Tarkiainen 6.75 2. Kerttu Räsänen 6.30 T8 40 m: 1. Veera Kortelainen 7,4 2. Elina Naumanen 8,1 3. Henni Halonen 8,2 Renkaan heitto: 1. Henni Halonen 11.15 2. Veera Kortelainen 10.28 3. Elina Naumanen 9.88 T9 40 m: 1. Taija Huovinen ja Hanna Naumanen 7,9 Kiekko: 1. Hanna Naumanen 8.68 2. Taija Huovinen 6.38 P1 20 m: 1. Atte Kaski 21,2 Pallonheitto: 1. Atte Kaski 0.78 P2 20 m: 1. Jose Huovinen 11,3 2. Daniel Turunen 11,7 Pallonheitto: 1. Jose Huovinen 2.35 2. Daniel Turunen 1.65 P5 40 m: 1. Akseli Tarkiainen 8,9 Renkaan heitto: 1. Akseli Tarkiainen 8.80 P6 40 m: 1. Veerti Immonen 9,0 Renkaan heitto: 1. Veerti Immonen 9.70 P7 40 m: 1. Reko Suhonen 8,1 2. Erik Naumanen 8,2 Renkaan heitto: 1. Erik Naumanen 10.88 2. Reko Suhonen 7.81 P8 40 m: 1. Eemeli Piira 8,3 2. Elias Nykänen 8,8 Renkaan heitto: 1. Eemeli Piira 12,38 2. Elias Nykänen 9.32 P9 40 m: 1. Lauri Rahikainen 7,6 2. Miska Pakarinen 7,7 Kiekko: 1. Lauri Rahikainen 12.08 2. Miska Pakarinen 6.36 P10 60 m: 1. Kaapo Pehkonen 10,4 2. Elias Rahikainen 10,5 3. Miso Pakarinen 11,1 Kiekko: 1. Kaapo Pehkonen 11.20 2. Elias Rahikainen 10.48 3. Miso Pakarinen 6.93 P11 60 m: 1. Miko-Matias Pirinen 11,6 Kiekko: 1. Miko-Matias Pirinen 10.72
34 osanottajaa.


SILJALINE Seurakisat 26.7. Kuvansin kentällä
T2 20 m: 1. Lilli Markkanen 31,4 Pituus: 1. Lilli Markkanen 14 T3 30 m: 1. Iida Kaski 9,6 2. Ella Lundgren 10,1 3. Rosa Saukko 29,7 Pituus: 1. Iida Kaski 85 2. Ella Lundgren 74 3. Rosa Saukko 60 T4 40 m: 1. Netta Turunen 11,5 2. Janni Pitkänen 13,7 Pituus: 1. Netta Turunen 106 2. Janni Pitkänen 28 T5 40 m: 1. Sanni Immonen 9,0 2. Aurora Keitaa 9,4 3. Viivi Kaski 13,8 Pituus: 1. Sanni Immonen 172 2. Aurora Keitaa 170 3. Viivi Kaski 118 T6 60 m: 1. Inga Ikonen 13,1 2. Emilia Piira ja Janna Turunen 13,3 4. Taru Huovinen 13,6 5. Jemina Pitkänen 14,4 6. Nanna Markkanen 15,5 Pituus: 1. Janna Turunen 180 2. Inga Ikonen 175 3. Emilia Piira 170 4. Nanna Markkanen 164 5. Jemina Pitkänen 126 6. Taru Huovinen 92 T7 100 m: 1. Kerttu Räsänen 22,1 Pituus: 1. Kerttu Räsänen 200 T8 100 m: 1. Elina Naumanen 20,4 2. Ronja Uusaro 22,2 Pituus: 1. Elina Naumanen 248 2. Ronja Uusaro 212 T9 150 m: 1. Hanna Naumanen 30,4 2. Cesilia Junni 30,8 Pituus: 1. Hanna Naumanen 282 2. Cesilia Junni 256 P1 20 m: 1. Atte Kaski 21,1 Pituus: 1. Atte Kaski18 P2 20 m: 1. Jose Huovinen 8,3 2. Daniel Turunen 11,8 Pituus: 1. Daniel Turunen 40 2. Jose Huovinen 35 P3 30 m: 1. Niilo Kuutsa 20,7 Pituus: 1. Niilo Kuutsa 35 P4 40 m: 1. Rasmus Saukko 12,5 Pituus: 1. Rasmus Saukko 40 P5 40 m: 1. Max Ikonen 13,4 Pituus: 1. Max Ikonen 105 P6 60 m: 1. Veerti Immonen 12,7 Pituus: 1. Veerti Immonen 215 P7 100 m: 1. Erik Naumanen 21,4 2. Eeli Markkanen 24,9 Pituus: 1. Erik Naumanen 228 2. Eeli Markkanen 200 P8 100 m: 1. Eemeli Piira 21,4 2. Elias Nykänen 21,7 Pituus: 1. Elias Nykänen 226 2. Eemeli Piira 212
31 osanottajaa


SILJALINE Seurakisat 19.7. Kuvansin kentällä
T2 20 m: 1. Aino Turunen 28,5 Pallonheitto: 1. Aino Turunen 0.67 T3 30 m: 1. Iida Kaski 10,4 2. Rosa Saukko 33,1 Pallonheitto: 1. Iida Kaski 7.23 2. Rosa Saukko 2.22 T4 40 m: 1. Netta Turunen 11,2 2. Janni Pitkänen 15,5 Pallonheitto: 1. Netta Turunen 4.60 2. Janni Pitkänen 2.90 T5 40 m: 1. Sanni Immonen 9,9 2. Petra Suhonen 10,3 3. Aada Kuokkanen 12,2 Pallonheitto: 1. Petra Suhonen 4.07 2. Sanni Immonen 4.06 3. Aada Kuokkanen 3.32 T6 40 m: 1. Emilia Piira 8,9 2. Taru Huovinen 9,5 3. Pihla Tolvanen 9,6 4. Janna Turunen 9,8 5. Nanna Markkanen ja Jemina Pitkänen 10,0 7. Katariina Karvonen 22,6 Pallonheitto: 1. Emilia Piira 8.15 2. Nanna Markkanen 6.89 3. Janna Turunen 6.70 4. Jemina Pitkänen 6.55 5. Taru Huovinen 6.38 6. Katariina Karvonen 6.02 7. Pihla Tolvanen 4.73 T7 40 m: 1. Aino Tarkiainen 8,3 2. Kerttu Räsänen 8,9 3. Milja Katajala 9,9 Pallonheitto: 1. Aino Tarkiainen 12.77 2. Kerttu Räsänen 7.24 3. Milja Katajala 7.07 T8 40 m: 1. Veera Kortelainen 7,7 2. Elina Naumanen 8,2 3. Henni Halonen 8,5 4. Ronja Uusaro 8,8 Pallonheitto: 1. Henni Halonen 11.02 2. Elina Naumanen 11.00 3. Veera Kortelainen 9.80 4. Ronja Uusaro 8.80 T9 40 m: 1. Taija Huovinen 7,7 2. Hanna Naumanen 8,0 Junnukeihäs: 1. Hanna Naumanen 10.04 2. Taija Huovinen 6.15 P1 20 m: 1. Atte kaski 26,4 Pallonheitto: 1. Atte Kaski 0.50 P2 20 m: 1. Jose Huovinen 10,8 2. Daniel Turunen 11,0 3. Onni Turunen 16,9 Pallonheitto: 1. Jose Huovinen 2.14 2. Daniel Turunen 2.07 3. Onni Turunen 0.86 P3 30 m: 1. Aleksis Suuronen 15,1 2. Luukas Suuronen 16,0 Pallonheitto: 1. Luukas Suuronen 1.60 2. Aleksis Suuronen 1.10 P4 40 m: 1. Aatu Karvonen 14,1 2. Rasmus Saukko 14,2 Pallonheitto: 1. Rasmus Saukko 4.13 2. Aatu Turunen 3.43 3. Aatu Karvonen 2.91 P5 40 m: 1. Veeti Turunen 12,9 Pallonheitto: 1. Veeti Turunen 6.05 P6 40 m: 1. Veerti Immonen 8,2 2. Konsta Kuokkanen 9,8 Pallonheitto: 1. Veerti Immonen 11.88 2. Konsta Kuokkanen 5.99 P7 40 m: 1. Reko Suhonen 8,6 2. Erik Naumanen 9,0 Pallonheitto: 1. Erik Naumanen 13.14 2. Reko Suhonen 9.90 P8 40 m: 1. Elias Nykänen 8,7 2. Eemeli Piira 8,9 Pallonheitto: 1. Eemeli Piira 14.21 2. Elias Nykänen 9.40 P9 40 m: 1. Aaro Huuskonen 8,5 Turbokeihäs: 1. Aaro Huuskonen 9.18 P10 60 m: 1. Kaapo Pehkonen 10,6 2. Roope Malkki 12,2 Junnukeihäs: 1. Roope Malkki 13.03 2. Kaapo Pehkonen 12.75 P11 60 m: 1. Veeti Tolvanen 10,3 Keihäs: 1. Veeti Tolvanen 17.33
44 osanottajaa



SILJALINE Seurakisat 12.7. Kuvansin kentällä
T3 30 m: 1. Rosa Saukko 44,9 Pituus: 1. Rosa Saukko 58 T4 40 m: 1. Tyyne Kovanen ja Netta Turunen 11,4 3. Janni Pitkänen 13,8 Pituus: 1. Tyyne Kovanen 113 2. Netta Turunen 86 3. Janni Pitkänen 46 T5 40 m: 1. Petra Suhonen 10,5 2. Sanni Immonen 12,4 Pituus: 1. Sanni Immonen 152 2. Petra Suhonen 129 T6 60 m: 1. Janna Turunen 13,7 2. Jemina Pitkänen 14,0 Pituus: 1. Janna Turunen 193 2. Jemina Pitkänen 112 T7 100 m: 1. Hilma Kovanen 21,0 2. Kerttu Räsänen 21,9 3. Aino Tarkiainen 22,0 4. Miisa Anttila 24,6 Pituus: 1. Hilma Kovanen 236 2. Aino Tarkiainen 199 3. Kerttu Räsänen 188 4. Miisa Anttila 142 T8 100 m: 1. Veera Kortelainen 18,4 2. Henni Halonen ja Elina Naumanen 20,8 4. Ronja Uusaro 23,2 Pituus: 1. Veera Kortelainen 269 2. Elina Naumanen 246 3. Henni Halonen 234 4. Ronja Uusaro 205 T9 100 m: 1. Hanna Naumanen 19,7 2. Riina Kuoksa 20,5 3. Riina Anttila 21,5 Pituus: 1. Hanna Naumanen 274 2. Riina Kuoksa 218 3. Riina Anttila 186 P2 20 m: 1. Daniel Turunen 11,1 2. Lukas Jantunen 43,5 Pituus: 1. Daniel Turunen 27 2. Lukas Jantunen 12 P3 30 m: 1. Niilo Kuutsa 19,8 Pituus: 1. Niilo Kuutsa 25 P4 40 m: 1. Eino Jaakonsaari 12,7 2. Rasmus Saukko 16,4 Pituus: 1. Eino Jaakonsaari 100 2. Rasmus Saukko 72 P5 40 m: 1. Roope Jaakonsaari 9,6 2. Akseli Tarkiainen 9,7 Pituus: 1. Akseli Tarkiainen 170 2. Roope Jaakonsaari 158 P6 60 m: 1. Benjamin Jantunen 11,1 2. Veerti Immonen 14,1 Pituus: 1. Benjamin Jantunen 191 2. Veerti Immonen 178 P7 100 m: 1. Erik Naumanen ja Reko Suhonen 21,1 Pituus: 1. Erik Naumanen 224 2. Reko Suhonen 210
30 osanottajaa



SILJALINE Seurakisat 5.7. Kuvansin kentällä
T3 30 m: 1.Rosa Saukko 31,8 Pallonheitto: 1. Rosa Saukko 1.65 T4 40 m: 1. Netta Turunen 13,7 Pallonheitto: 1. Netta Turunen 3.30 T5 40 m: 1. Aurora Keitaa 9,3 2. Petra Suhonen 9,5 3. Sanni Immonen 10,9 Pallonheitto: 1. Aurora Keitaa 5.55 2. Petra Suhonen 4.00 3. Sanni Immonen 3.64 T6 40 m: 1. Janna Turunen 9,0 2. Taru Huovinen 9,2 3. Pihla Tolvanen 9,6 Pallonheitto: 1. Janna Turunen 7.93 2. Taru Huovinen 5.28 3. Pihla Tolvanen 4.53 T7 40 m: 1. Aino Tarkiainen 8,3 2. Kerttu Räsänen 8,4 Pallonheitto: 1. Aino Tarkiainen 14.22 2. Kerttu Räsänen 7.72 T8 40 m: 1. Veera Kortelainen 7,3 2. Henni Halonen ja Elina Naumanen 8,0 4. Ronja Uusaro 8,9 5. Wilma Ilmonen 10,1 Pallonheitto: 1. Henni Halonen 10.80 2. Veera Kortelainen 10.10 3. Ronja Uusaro 8.05 4. Wilma Ilvonen 9.93 5. Elina Naumanen 7.78 T9 40 m: 1. Taija Huovinen ja Hanna Naumanen 7,6 3. Wiivi Ilmonen 8,7 Kuula: 1. Hanna Naumanen 3.64 2. Taija Huovinen 3.46 3. Wiivi Ilmonen 3.25 P2 20 m: 1. Daniel Turunen 13,8 Pallonheitto: 1. Daniel Turunen 1.54 P4 Pallonheitto: 1. Rasmus Saukko 3.35 P5 40 m: 1. Akseli Tarkiainen 9,4 Pallonheitto: 1. Akseli Tarkiainen 8.03 P6 40 m: 1. Veerti Immonen 9,2 Pallonheitto: 1. Veerti Immonen 10.46 P7 40 m: 1. Reko Suhonen 8,1 2. Erik Naumanen 9,0 Pallonheitto: 1. Erik Naumanen 15.50 2. Reko Suhonen 9.62 P8 40 m: 1. Elias Nykänen 9,2 Pallonheitto: 1. Elias Nykänen 7.68 P10 60 m: 1. Kaapo Pehkonen 10,8 P11 60 m: 1. Miko-Matias Pirinen 12,5 Kuula(2 kg): 1. Veeti Tolvanen 6.21 2. Miko-Matias Pirinen 4.95
28 oanottajaa


SILJALINE Seurakisat 28.6. Kuvansin kentällä
T3 30 m: 1. Rosa Saukko 28,2 Pituus: 1. Rosa Saukko 8 T4 40 m: 1. Netta Turunen 11,9 2. Janni Pitkänen 12,8 Pituus: 1. Netta Turunen 106 2. Janni Pitkänen 45 T5 40 m: 1. Aurora Keitaa 9,9 2. Petra Suhonen 10,3 3. Minttu Lampinen 11,3 4. Sanni Immonen 11,6 5. Sofia Nykänen 14,6 Pituus: 1. Aurora Keitaa 159 2. Sanni Immonen 143 3. Sofia Nykänen 142 4. Petra Suhonen 138 5. Minttu Lampinen 118 T6 60 m: 1. Pihla Tolvanen 14,1 2. Janna Turunen 14,3 3. Jemina Pitkänen 14,7 Pituus: 1. Pihla Tolvanen 182 2. Janna Turunen 171 3. Jemina Pitkänen 116 T7 100 m: 1. Naomi Wahlberg 22,2 2. Kerttu Räsänen 22,3 Pituus: 1. Naomi Wahlberg 195 2. Kerttu Räsänen 165 T8 100 m: 1. Veera Kortelainen 18,3 2. Pinja Lampinen ja Elina Naumanen 20,1 4. Henni Halonen 20,8 Pituus: 1. Veera Kortelainen 274 2. Elina Naumanen 242 3. Pinja Lampinen 221 4. Henni Halonen 185 T9 150 m: 1. Hanna Naumanen 31,2 Pituus: 1. Hanna Naumanen 270 P2 20 m: 1. Daniel Turunen 13,1 Pituus: 1. Jose Huovinen 35 2. Daniel Turunen 18 P4 40 m: 1. Rasmus Saukko 13,6 P6 60 m: 1. Veerti Immonen 13,6 Pituus: 1. Veerti Immonen 195 P7 100 m: 1. Eetu Jäppinen ja Reko Suhonen 21,3 3. Erik Naumanen 22,9 Pituus: 1. Erik Naumanen 232 2. Eetu Jäppinen 222 3. Reko Suhonen 204 P8 100 m: 1. Elias Nykänen 22,9 Pituus: 1. Elias Nykänen 219 P10 150 m: 1. Kaapo Pehkonen 26,2 Pituus: 1. Kaapo Pehkonen 298 P11 150 m: 1. Veeti Tolvanen 25,1 Pituus: 1. Veeti Tolvanen 342
28 osanottajaa


SILJALINE Seurakisat 21.6. Kuvansin kentällä
T2 20 m: 1. Ida Angelvuo 19,2 Pallonheitto: 1. Ida Angelvuo 0.83 T3 30 m: 1. Iida Kaski 9,4 2. Eerika Malkki 10,0 3. Rosa Saukko 12,4 Pallonheitto: 1. Iida Kaski 2.00 T4 40 m: 1. Netta Turunen 12,1 2. Janni Pitkänen 13,1 Pallonheitto: 1. Netta Turunen 3.92 2. Janni Pitkänen 3.02 T5 40 m: 1. Aurora Keitaa 9,4 2. Petra Suhonen 10,1 3. Sofia Nykänen 10,8 4. Viivi Kaski 12,2 Renkaan heitto: 1. Aurora Keitaa 4.06 2. Petra Suhonen 3.74 3. Sofia Nykänen 2.92 T6 40 m: 1. Janna Turunen 9,2 2. Taru Huovinen 9,4 3. Jemina Pitkänen 10,2 Renkaan heitto: 1. Janna Turunen 6.16 2. Jemina Pitkänen 5.36 3. Taru Huovinen 4.23 T7 40 m:: 1. Kerttu Räsänen 8,8 Renkaan heitto: 1. Kerttu Räsänen 7.50 T8 40 m: 1.Veera Kortelainen 7,6 2. Elina Naumanen 8,1 3. Nita Tuovinen 8,4 4. Henni Halonen 8,6 5. Ronja Uusaro 9,4 6. Wilma Ilvonen 9,9 Renkaan heitto: 1.Elina Naumanen 10.82 2. Veera Kortelainen 10.68 3. Henni Halonen 10.34 4. Ronja Uusaro 7.44 5. Nita Tuovinen 7.34 6. Wilma Ilvonen 7.30 T9 40 m: 1. Hanna Naumanen 7,8 2. Wiivi Ilmonen 8,7 Kiekko: 1. Wiivi Ilmonen 8.32 2. Hanna Naumanen 7.28 P1 20 m: 1. Atte Kaski 27,5 Pallonheitto: 1. Atte Kaski 0.42 P2 20 m: 1. Jose Huovinen 10,5 2. Daniel Turunen 12,7 3. Eicca Ollikainen 13,2 4. Onni Turunen 17,2 Pallonheitto: 1. Jose Huovinen 1.84 2. Onni Turunen 1.38 3. Eicca Ollikainen 1.20 4. Daniel Turunen 0.96 P3 30 m: 1. Perttu Ursin 13,2 2. Aapo Mikkonen 13,6 3. Aleksis Suuronen 17,4 4. Luukas Suuronen 20,6 Pallonheitto: 1. Luukas Suuronen 1.58 2. Perttu Ursin 1.1.32 3. Aleksis Suuronen 1.23 P4 40 m: 1. Weeti Ilmonen 14,3 2. Rasmus Saukko 22,5 Pallonheitto: 1. Rasmus Saukko 2.90 2. Weeti Ilmonen 2.75 P5 40 m: 1. Arttu Mikkonen 11,5 2. Veeti Turunen 12,6 Renkaan heitto: 1. Veeti Turunen 5.50 P6 40 m: 1. Veerti Immonen 9,0 Renkaan heitto: 1. Veerti Immonen 8.38 P7 40 m: 1. Axel Ollikainen 7,9 2. Erik Naumanen 8,5 3. Reko Suhonen 8,7 Renkaan heitto: 1. Erik Naumanen 11.96 2. Axel Ollikainen 10.82 2. Reko Suhonen 8.78 P8 40 m: 1. Elias Nykänen 9,0 Renkaan heitto: 1. Elias Nykänen 7.22
40 0sanottajaa



SILJALINE Seurakisat 14.6. Kuvansin kentällä
T2 20 m: Aino Turunen 22,5 Pituus: 1. Aino Turunen 17 T3 30 m: 1. Iida Kaski 10,3 2. Rosa Saukko 47,6 T4 40 m: 1. Netta Turunen 11,8 2. Janni Pitkänen 11,9 3. Tyyne Kovanen 120 Pituus: 1. Tyyne Kovanen 103 2. Netta Turunen 102 T5 40 m: 1. Aurora Keitaa 10,2 2. Sanni Immonen 10,3 3. Petra Suhonen 10,7 4. Sofia Nykänen 10,9 5. Viivi Kaski 12,6 Pituus: 1. Sofia Nykänen 130 2. Sanni Immonen 125 3. Petra Suhonen 70 T6 60 m: 1. Emilia Piira 13,1 2. Inka Huttunen 13,2 3. Pihla Tolvanen 14,3 4. Janna Turunen 14,7 5. Jemina Pitkänen 15,3 Pituus: 1. Inka Huttunen 184 2. Pihla Tolvanen ja Janna Turunen 175 4. Emilia Piira 141 5. Jemina Pitkänen 108 T7 100 m: 1. Aino Tarkiainen 20,0 2. Hilma Kovanen 20,3 3. Kerttu Räsänen 22,8 Pituus: 1. Hilma Kovanen ja Aino Tarkiainen 174 3. Kerttu Räsänen 159 T8 100 m: 1. Elina Naumanen 21,1 2. Henni Halonen 21,6 3. Ronja Uusaro 24,6 4. Wilma Ilmonen 25,9 Pituus: 1. Elina Naumanen 234 2. Henni Halonen 217 3. Wilma Ilvonen 147 T9 150 m: 1. Hanna Naumanen 30,1 2. Wiivi Ilmonen 33,6 Pituus: 1. Hanna Naumanen 266 2. Wiivi Ilmonen 187 P1 20 m: 1. Atte Kaski 21,9 P2 20 m: 1. Jose Huovinen 13,0 2. Onni Turunen 13,7 3. Daniel Turunen 14,9 Pituus: 1. Daniel Turunen 15 P3 30 m: 1. Perttu Ursin 11,1 2. Aapo Mikkonen 13,0 3. Luukas Suuronen 14,1 4. Aleksis Suuronen 14,3 Pituus: 1. Perttu Ursin 95 P4 40 m: 1. Aatu Turunen 14,5 2. Weeti Ilmonen 14,8 3. Otto Turunen 18,3 4. Rasmus Saukko 47,2 Pituus: 1. Weeti Ilmonen 86 2. Aatu Turunen 66 P5 40 m: 1. Akseli Tarkiainen 9,7 2. Arttu Mikkonen 12,0 3. Veeti Turunen 12,7 Pituus: 1. Akseli Tarkiainen 182 P6 60 m: 1. Veerti Immonen 12,8 Pituus: 1. Veerti Immonen 200 P7 100 m: 1. Reko Suhonen 21,1 2. Erik Naumanen 21,7 Pituus: 1. Erik Naumanen 213 2. Reko Suhonen 202 P8 100 m: 1. Peetu Salminen 22,0 2. Eemeli Piira 24,0 3. Elias Nykänen 24,7 Pituus: 1. Peetu Salminen 243 2. Elias Nykänen 169 3. Eemeli Piira 154 P9 150 m: 1. Tuukka Huttunen 31,5 Pituus: 1. Tuukka Huttunen 247 P10 150 m: 1. Kaapo Pehkonen 25,4 Pituus: 1. Kaapo Pehkonen 289 P11 150 m: 1. Veeti Tolvanen 25,5 2. Miko-Matias Pirinen 31,1 Pituus: 1. Veeti Tolvanen 281 2. Miko-Matias Pirinen 262 P12 200 m: 1. Eemi Keränen 31,5 Pituus: 1. Eemi Keränen 372
51 osanottajaa


SILJALINE Seurakisat 7.6. Kuvansin kentällä
T2 20 m: 1. Aino Turunen 22,2 Pallonheitto: 1. Aino Turunen 0.56 T3 30 m: 1. Iida Kaski 10,5 2. Rosa Saukko 15,2 Pallonheitto: 1. Rosa Saukko 1.83 2. Iida Kaski 1.80 T4 40 m: 1. Tyyne Kovanen 13,5 2. Netta Turunen 14,5 Pallonheitto: 1. Netta Turunen 4.10 2. Tyyne Kovanen 3.10 T5 40 m: 1. Auroora Keitaa 10,0 2. Petra Suhonen 10,1 3. Sofia Nykänen 10,6 4. Viivi Kaski 13,3 Pallonheitto: 1. Petra Suhonen 5.38 2. Auroora Keitaa 4.55 3. Viivi Kaski 3.32 4. Sofia Nykänen 2.68 T6 40 m: 1. Inka Huttunen 8,8 2. Emilia Piira ja Pihla Tolvanen 9,1 4. Janna Turunen 9,2 Pallonheitto: 1. Janna Turunen 8.90 2. Inka Huttunen 7.88 3. Emilia Piira 7.80 4. Pihla Tolvanen 6.05 T7 40 m: 1. Hilma Kovanen 8,3 2. Aino Tarkiainen 8,6 3. Kerttu Räsänen 9,2 Pallonheitto: 1. Aino Tarkiainen 12.52 2. Hilma Kovanen 6.50 3. Kerttu Räsänen 6.25 T8 40 m: 1. Henni Halonen 8,1 2. Elina Naumanen 8,5 3. Ronja Uusaro 9,3 Pallonheitto: 1. Henni Halonen 10.96 2. Elina Naumanen 7.95 3. Ronja Uusaro 7.40 T9 40 m: 1. Hanna Naumanen 8,1 2. Riina Kuoksa 8,6 Kuula: 1. Riina Kuoksa 3.55 2. Hanna Naumanen 3.31 P1 20 m: 1. Atte Kaski 28,0 Pallonheitto: 1. Atte Kaski 0.42 P2 20 m: 1. Jose Huovinen 10,8 2. Daniel Turunen 12,5 3. Onni Turunen 14,3 4. Eicca Ollikainen 19,8 Pallonheitto: 1. Jose Huovinen 1.62 2. Daniel Turunen 1.35 3. Onni Turunen 1.10 4. Eicca Ollikainen 0.74 P3 30 m: 1. Perttu Ursin 12,1 Pallonheitto: 1. Perttu Ursin 2.75 P4 40 m: 1. Aatu Turunen 15,2 2. Otto Turunen 22,5 3. Rasmus Saukko 28,6 Pallonheitto: 1. Rasmus Saukko 2.58 2. Aatu Turunen 2.52 P5 40 m: 1. Akseli Tarkiainen 10,1 2. Veeti Turunen 13,5 Pallonheitto: 1. Akseli Tarkiainen 6.82 2. Veeti Turunen 6.00 P7 40 m: 1. Reko Suhonen 8,3 2. Axel Ollikainen 8,5 3. Erik Naumanen 8,7 Pallonheitto: 1. Erik Naumanen 12.92 2. Reko Suhonen 10.33 3. Axel Ollikainen 9.66 P8 40 m: 1. Peetu Salminen 7,8 2. Eemeli Piira 8,8 3. Elias Nykänen 9,3 Pallonheitto: 1. Eemeli Piira 17.68 2. Peetu Salminen 12.00 3. Elias Nykänen 8.33 P10 60 m: 1. Kaapo Pehkonen 10,6 P12 60 m: 1. Eemi Keränen 9,3 Kuula: 1. Eemi Keränen 6.66
40 osanottajaa


____________________________________________

70. Kuvansin halkijuoksu 28.4.2016

Kilpasarja, miehet:
1. Heinäveden Yleisurheilijat 5.54,2 ( Joni Jääskeläinen, Hannu Jääskeläinen, Veeti-Kalle Dahl, Niko Vartiainen, Antti Juvonen, Niko Dahl) 
2. Varkauden Kenttä-Veikot 6.00,0 ( Juha Hytönen, Kaapo Kolari, Jukka Ollikainen, Juho Ikonen, Tatu Rundelin, Juuso Kolari) 
3. Joroisten Urheilijat 6.42,9 ( Timo Immonen, Tapio Malkki, Mico Brotkin, Veikko Myyryläinen, Mika Ihalainen, Timo Eronen)

Kilpasarja, naiset:
1. Varkauden Kenttä-Veikot 6.27,3 Uusi Reittiennätys ( Laura Ollikainen, Susanna Seppänen, Laura Lundberg, Anniina Rytkönen, Pipsa Lundberg, Elli Hiltunen) 
2. Mikkelin Kilpa-Veikot 1  6.32,4 ( Minna Leikas, Elsa Heinikainen, Juuli Ombati, Sofia Tivinen, Pauliina Alenius, Aada Miskala) 
3. Joroisten Urheilijat 7.30,9 ( Merja Rissanen, Nina Heiskanen, Karoliina Welin, Paula Pesonen, Anu Painokangas, Henna Höglund) 
4. Mikkelin Kilpa-Veikot 2  7.50,0 ( Aada Ombati, Satu Soivanen, Marjo Snellman, Neela Ombati, Venla Attenberg, Laura Pajunen)

Erikoisseurat, miehet:
1. Anti Talli Mikkeli 6.06,7 ( Sami Kavejoki, Jani Vaheristo, Mikke Paajanen, Juha Kosenmaa, Toni Kalliokoski, Antti Nisonen)

Erikoisseurat, naiset:
1. Joroisten Jyske Salibandy 7.45,7 ( Jenna Suosola, Marianne Tarvainen, Hanna Holopainen, Niina Savolainen, Nea Heiskanen, Elmiina Toroi-Räisänen)
2. Antin Talli, Mikkeli 8.06,3 ( Niitty Hahl, Janina Vanhanen, Emma Korpikallio, Sari Vanhanen, Venla Viitikko, Kaisa Himanen )  3. Varkauden Tarmon Taitoluistelijat 8.28,8 ( Milma Ursin, Veera Hynninen, Piitu Ursin, Senni Kettunen, Venla Kettunen, Lotta Matilainen)

Erikoisseurat, miehet/naiset:
1. Leppävirran Urheilijat 7.29,3 ( Markku Paukkonen, Satu Immonen, Kirsi Piiparinen, Greta Malkki, Matti Mäkinen, Jari Jormalainen) 
2. Antin Talli Mikkeli 7.41,2 ( Veikko Korpikallio, Heikki Tonteri, Marika Lehtelä, Tuula Hyytiäinen, Veikka Hahl, Timo Heinikainen)

Miniviesti, tytöt:
1. Mikkelin Kilpa-Veikot 1  3.04,4 ( Sari Vanhanen, Neela Ombati, Janina Vanhanen, Sofia Tivinen) 
2. Mikkelin Kilpa-Veikot 2  3.24,7 ( Silja Valtola, Venla Attenberg, Venla Viitikko, Niitty Hahl) 
3. Mikkelin Kilpa-Veikot 3  3.25,7 ( Veera Pöyry, Vieno Vaheristo, Emma Korpikallio, Kaisa Himanen) 
4. Varkauden Kenttä-Veikot 1  3.29,0 ( Veera Kortelainen, Mette Karvonen, Ninni Tuppurainen, Olivia Piira) 
5. Varkauden Kenttä-Veikot 2  3.32,8 ( Aino Tarkiainen, Vilma Remes, Elle Rissanen, Essi Rissanen) 
6. Joroisten Urheilijat.U  3.50,1 ( Vilja Kuronen, Eevi Holma, Veera Paroinen, Iina Holma) 
7. Kuvansin Kuohu 3.51,4 ( Inka Luostarinen, Taija Huovinen, Kerttu Kärkkäinen, Riina Kuoksa) 
8. Joroisten Urheilijat.J  3.52,8 ( Martta Seppänen, Madilta Seppänen, Rita Räisänen, Ella Kuivalainen)

Miniviesti, pojat:
1. Mikkelin Kilpa-Veikot 3.07,6 ( Juho Tonteri, Eetu Valtola, Veikko Korpikallio, Veikka Hahl) 
2. Joroisten Urheilijat.J  3.23,3 ( Lenni Natunen, Samu Koponen, Jalmari Häyrynen, Riku Räisänen) 
3. Joroisten Urheilijat.U  3,40,2 ( Väinö Kuronen, Kaapo Koponen, Santtu Kolehmainen, Heikki Seppä) 
4. Kuvansin Kuohu 3.40,9 ( Reko Suhonen, Aatu Heiskanen, Arttu Kärkkäinen, Kaapo Pehkonen)

Yhteensä 25 joukkuetta ( 126 juoksijaa )
__________________________________________________________________

OmaSportti-mestaruushiihdot 15.3.2016 Joroisissa

Tarkastetut ja korjatut tulokset:
T 2014 30 m: 1. Martta Peuhkuri 2.58
T 2013 50 m: 1. Heta Räisänen 1.04 2. Vuokko Kuronen 1.39
T 2012 100 m: 1. Aava Kärkkäinen 1.02 2. Anni Kilpeläinen 1.09 3. Tyyne Kovanen 1.24 4. Siiri Paakkanen1.38 5. Netta Turunen 2.45 6. Nelea Rigo 7.11
P 2012 100 m: 1. Heikki Mikkonen 2.45 2. Patrik Teittinen 3.14
T 2011 200 m: 1. Auroora Keitaa 2.16 2. Petra Suhonen 2.28 3. Laura Rahikainen 2.38 4. Minttu Lampinen 2.52 5. Aino-Maria Kuusikko 3.00 6. Sanni Immonen 3.28
P 2011 200 m: 1. Aapo Huupponen ja Iivo Räisänen 1.52 3. Valtteri Rantula 1.56 4. Juho Paakkanen 2.08 5. Nooa Hyvärinen 2.33
T 2010 200 m: 1. Vilja Kuronen 1,29 2. Janna Turunen 1.54 3. Taru Huovinen ja Emilia Piira 1.56 5. Elli-Ilona Kuusikko 2.28 6. Pihla Tolvanen 2.57
P 2010 200 m: 1. Aaro Autio 1,25 2. Viljami Kautto 1.32 3. Veerti Immonen 1.38 4. Heikki Teittinen 1.45 5. Otto Hytönen 2.00
T 2009 400 m: 1. Elma Katainen 2.23 2. Hilma Kovanen 2.27 3. Iida Pekkalin 2.31 4. Veera Rahikainen 2.40 5. Sini Sikanen 2.44
P 2009 400 m: 1. Erik Naumanen 1.58 2. Kaapo Tuovinen 2.16 3. Lenni Natunen 2.21 4. Reko Suhonen 2.43
T 2008 400 m: 1. Eevi Holma 1.29 2. Elina Naumanen 1.44 3. Inka Luostarinen 1.58 4. Pinja Lampinen 2.22
P 2008 400 m: 1. Alvi Jankko 1.21 2. Eero Takkinen 1.59 3. Eemeli Piira 2.09 4. Väinö Kuronen 2.28
T 2007 1 km: 1. Hanna Naumanen 5.22 2. Taija Huovinen 6.02 3. Sini Pekkalin 7.39 4. Oona Peuhkuri 7.50 5. Aino Kosunen 7.56 6. Iida Katainen 8.02 7. Hertta Häyrynen 8.09
P 2007 1 km: 1. Kaapo Koponen 7.00 2. Herkko Häyrynen 10.24
P 2006 1 km: 1. Valtteri Kautto 4.50 2. Aku Huupponen 5.06 3. Tomas Teittinen 5.24 4, Samu Koponen 5.34
T 2005 2 km: 1. Veera Paronen 7.10
P 2005 2 km: 1. Santtu Kolehmainen 5.48 2. Jalmari Häyrynen 6.16 3. Ville Teittinen 6.18 4. Otto Kosunen 8.03 5. Emil Luotinen 10.11
T 2004 2 km: 1. Iitu Holma 4.48
70 osanottajaa


_________________________________________________________________
Kuvansin Kuohun hallikisat 14.3.2016 Kuvansin liikuntasalilla

T2 20 m: 1. Lilli Markkanen 28,8 Vauhditon pituus: 1. Lilli Markkanen 20
T3 30 m: 1. Rosa Saukko 20,3
T4 30 m: 1. Annika Purhonen ja Netta Turunen 8,5 3. Tyyne Kovanen 10,4 Vauhditon pituus: 1. Annika Purhonen 105 2. Netta Turunen 103 3. Tyyne Kovanen 101
T5 30 m: 1. Auroora Keitaa 8,2 2. Petra Suhonen 8,4 3. Sanni Immonen ja Minttu Lampinen 9,0 Vauhditon pituus: 1. Sanni Immonen 127 2. Petra Suhonen 112 3. Auroora Keitaa 104 4. Minttu Lampinen 103
T6 30 m: 1. Emilia Piira 7,3 2. Janna Turunen 7,4 3. Pihla Tolvanen 7,6 4. Taru Huovinen 7,7 5. Inka Huttunen 8,1 6. Nanna Markkanen 8,6 Vauhditon pituus: 1. Taru Huovinen 120 2. Janna Turunen 111 3. Pihla Tolvanen 109 4. Emilia Piira 108 5. Inka Huttunen 104 6. Nanna Markkanen 98
T7 30 m: 1. Hilma Kovanen 6,5 2. Beeda Henriksson 6,7 3. Kerttu Räsänen 7,1 Vauhditon pituus: 1. Hilma Kovanen 157 2. Beeda Henriksson 150 3. Kerttu Räsänen 134
T8 30 m: 1. Inka Luostarinen 6,3 2. Pinja Lampinen 6,5 3. Elina Naumanen 6,9 4. Mandi Hukkanen ja Ronja Uusaro 7,0 Vauhditon pituus: 1. Inka Luostarinen 167 2. Pinja Lampinen 159 3. Elina Naumanen 150 4. Ronja Uusaro 129 5. Mandi Hukkanen 128
T9 30 m: 1. Kerttu Kärkkäinen 6,1 2. Hanna Naumanen 6,2 3. Riina Kuoksa 6,3 4. Taija Huovinen 6,4 Vauhditon pituus: 1. Hanna Naumanen 164 2. Kerttu Kärkkäinen 154 3. Taija Huovinen 153 4. Riina Kuoksa 148
P2 20 m: 1. Daniel Turunen 18,1 Vauhditon pituus: 1. Daniel Turunen 10
P3 30 m: 1. Pyry Uusaro 15,3 2. Aapo Mikkonen 15,4 3. Luukas Suuronen 17,4 Vauhditon pituus: 1. Aapo Mikkonen 41 2. Aleksis Suuronen 14 3. Luukas Suuronen 7
P4 30 m: 1. Rasmus Saukko 14,0 Vauhditon pituus: 1. Rasmus Saukko 25
P5 30 m: 1. Arttu Mikkonen 9,3 Vauhditon pituus: 1. Arttu Mikkonen 120
P6 30 m: 1. Veerti Immonen 7,3 2. Jesse Purhonen 8,7 3. Mikko Sopanen 11,1 Vauhditon pituus: 1. Veerti Immonen 100 2. Jesse Purhonen 98 3. Mikko Sopanen 97
P7 30 m: 1. Reko Suhonen 6,7 2. Erik Naumanen 7,0 Vauhditon pituus: 1. Erik Naumanen 146 2. Reko Suhonen 143 P8 30 m: 1. Eemeli Piira 7,2 Vauhditon pituus: 1. Eemeli Piira 135
P9 30 m: 1. Tuukka Huttunen 6,4 Vauhditon pituus: 1. Tuukka Huttunen 162
P10 30 m: 1. Kaapo Pehkonen 5,6 Vauhditon pituus: 1. Kaapo Pehkonen 171
P11 30 m: 1. Miko-Matias Pirinen 6,0

43 osanottajaaottelu

************


Kuvansin Kuohun hallikisat 16.2.2016 Kuvansin liikuntasalilla

T3  30 m: 1. Iida Kaski 10,6  2. Rosa Saukko 11,3  Pallon heitto: 1. Iida Kaski 1.90  2. Rosa Saukko 0.89 
T4  30 m: 1. Tyyne Kovanen 9,5  2. Annika Purhonen 9,9  3. Netta Turunen 10,3  Pallon heitto: 1. Annika Purhonen 2.88  2. Netta Turunen 1.60  3. Tyyne Kovanen 1.33 
T5  30 m: 1. Aurora Keitaa ja Petra Suhonen 8,1  3. Sanni Immonen 8,4  4. Minttu Lampinen 9,0  5. Viivi Kaski 9,5  Pallon heitto: 1. Viivi Kaski 3.67  2. Petra Suhonen 3.00  3. Minttu Lampinen 2.95  4. Aurora Keitaa 2.81  5. Sanni Immonen 2.50 
T6  30 m: 1. Inka Huttunen 7,2  2. Taru Huovinen 7,4  3. Emilia Piira 7,6  4. Pihla Tolvanen 7,7  5. Anna Viljakainen 7,8  6. Janna Turunen 8,3  7. Nanna Markkanen 8,5  Pallon heitto: 1. Janna Turunen 7.07  2. Inka Huttunen 7.06    3. Emilia Piira 6.60  4. Anna Viljakainen 6.03  5. Taru Huovinen 5.62  6. Nanna Markkanen 4.70  7. Pihla Tolvanen 4.58 
T7  30 m: 1. Hilma Kovanen 6,5  2. Kerttu Räsänen 7,6  Pallon heitto: 1. Kerttu Räsänen 6.00  2. Hilma Kovanen 5.50 
T8  30 m: 1. Inka Luostarinen 6,1  2. Elina Naumanen 6,8  3. Pinja Lampinen 6,9  4. Mandi Hukkanen ja Ronja Uusaro 7,1  Pallon heitto: 1. Inka Luostarinen 11.00  2. Ronja Uusaro 8.91  3. Elina Naumanen 7.50  4. Mandi Hukkanen 7.20  5. Pinja Lampinen 6.76 
T9  30 m: 1. Hanna Naumanen 5,7  2. Riina Kuoksa 5,9  3. Taija Huovinen 6,5  Kuula: 1. Hanna Naumanen 3.15  2. Riina Kuoksa 3.00  3. Taija Huovinen 265 
P1  Pallon heitto: 1. Atte Kaski 0.29
P2  20 m: 1. Daniel Turunen 28,9  Pallon heitto: 1. Daniel Turunen 0.59 
P3  30 m: 1. Pyry Uusaro 16,8  Pallon heitto: 1. Pyry Uusaro 1.34 
P4  30 m: 1. Rasmus Saukko 19,9  Pallon heitto: 1. Rasmus Saukko 2.00 
P6  30 m: 1. Veerti Immonen 6,9  2. Jesse Purhonen 9,0  3. Mikko Sopanen 10,7  Pallon heitto: 1. Veerti Immonen 7.96  2. Jesse Purhonen 6.03  3. Mikko Sopanen 3.05 
P7  30 m: 1. Erik Naumanen 6,6  2. Reko Suhonen 6,7  Pallon heitto: 1. Erik Naumanen 9.57  2. Reko Suhonen 6.64 
P8  30 m: 1. Eemeli Piira 7,2  Pallon heitto: 1. Eemeli Piira 13.14 
P9  30 m: 1. Tuukka Huttunen 6,2  Kuula: 1. Tuukka Huttunen 3.93  P10  30 m: 1. Kaapo Pehkonen 5,6  Kuula: 1. Kaapo Pehkonen 3.94  P11  Kuula: 1. Janne Löppönen 4.27

40 osanottajaa

************


Kuvansin Kuohun hallikisat 1.2.2016 Kuvansin liikuntasalilla:

T2  30 m: 1. Lilli Markkanen 63,9  Vauhditon pituus: 1. Lilli Markkanen 14  
T3  30 m: 1. Iida Kaski 11,2  Vauhditon pituus: 1. Iida Kaski 63  
T4  30 m: 1. Annika Purhonen 8,9  2. Netta Turunen 9,6  Vauhditon pituus: 1. Netta Turunen 103  2. Annika Purhonen 82  
T5  30 m: 1. Petra Suhonen 8,5  2. Sanni Immonen 8,7  3. Minttu Lampinen 9,1  4. Auroora Keitaa 9,4  5. Viivi Kaski 10,8  Vauhditon pituus: 1. Sanni Immonen 113  2. Viivi Kaski ja Auroora Keitaa 100  4. Minttu Lampinen 98  5. Petra Suhonen 93
T6  30 m: 1. Pihla Tolvanen 7,1  2. Taru Huovinen 7,3  3. Emilia Piira 7,4  4. Janna Turunen 7,8  5. Inka Huttunen 8.3  6. Anna Viljakainen 8.5  7. Nanna Markkanen 8,6  Vauhditon pituus: 1. Inka Huttunen 125  2. Janna Turunen 119  3. Emilia Piira 116  4. Pihla Tolvanen 115  5. Nanna Markkanen 109  6. Taru Huovinen 100  7. Anna Viljakainen 89  
T7  30 m: 1. Kerttu Räsänen 7,6  Vauhditon pituus: 1. Kerttu Räsänen 142  
T8  30 m: 1. Elina Naumanen 6,5  2. Pinja Lampinen 6,6  3. Inka Luostarinen 6,7  4. Milla Simonen 6,8  5. Ronja Uusaro 7,6  Vauhditon pituus: 1. Inka Luostarinen 171  2. Elina Naumanen 154  3. Milla Simonen 153  4. Ronja Uusaro 141  5. Pinja Lampinen 140  
T9  30 m: 1. Hanna Naumanen 6,0  2. Taija Huovinen 6,1  Vauhditon pituus: 1. Taija Huovinen 158  2. Hanna Naumanen 154  
P1  20 m: 1. Atte Kaski 46,7  
P2  30 m: 1. Onni Turunen 27,3  2. Daniel Turunen 36,5  Vauhditon pituus: 1. Onni Turunen 22 2. Daniel Turunen 15  
P4  Vauhditon pituus: 1. Miika Hännikäinen 90  
P5  30 m: 1. Veeti Turunen 10,3  Vauhditon pituus: 1. Veeti Turunen 68  
P6  30 m: 1. Veerti Immonen 7,0  2. Jesse Purhonen 9,4  3. Mikko Sopanen 9,9  Vauhditon pituus: 1. Veerti Immonen 155  2. Jesse Purhonen 103  3. Mikko Sopanen 96  
P7  30 m: 1. Erik Naumanen 6,8  2. Reko Suhonen 7,4  Vauhditon pituus: 1. Reko Suhonen 149  2. Erik Naumanen 142  
P8  30 m: 1. Eemeli Piira 7,0  Vauhditon pituus: 1. Eemeli Piira 122  
P9  30 m: 1. Tuukka Huttunen 7,5  Vauhditon pituus: 1. Tuukka Huttunen 161  P10  30 m: 1. Kaapo Pehkonen 5,6  Vauhditon pituus: 1. Kaapo Pehkonen 160

37 osanottajaa

************


Tiedotteet
01.08.2017
Oma Sportti-kisat 2017
Kuvansin kentällä 22.8.2017 klo 18 1-8 vuotiaat pallonheitto, 9-12 vuotiaat kuulantyöntö. Kirkonkylän urheilukenttä 29.8.2017 klo 18 Juoksua, 20m - 60m Ilmoittautumiset tunti ennen kisoja ki...

Lue lisää

 
Kuvansin Kuohu Ry | Koulunmäki | 78880 Kuvansi | puh. 044 2708 715 | posti@kuvansinkuohu.fi